Grand Prix Olkusza w Tenisie Ziemnym

Zawodnicy podczas Grand Prix Olkusza w Tenisie Ziemnym

Potrzebne były aż dwa weekendy aby rozegrać Grand Prix Olkusza w tenisie ziemnym. Turniej rozpoczął się 1 września, gry odbywałyZawodnicy podczas Grand Prix Olkusza w Tenisie Ziemnym się sprawnie w dwóch kategoriach wiekowych „+50” i „Open”. Dobra passa zakończyła się w deszczową niedzielę. Pomimo wysiłków organizatorów nie udało się dokończyć rozgrywek i dalsza część rywalizacji została przeniesiona na następny weekend.

Ostatecznie turniej zakończył się w sobotę 9.09. Jest on zaliczany do ogólnopolskich rozgrywek amatorów i ma 3 rangę, co pozwala cieszyć się udziałem zawodników o wysokim poziomie kunsztu tenisowego przyjeżdżających do Olkusza z całego rejonu polski południowej.

Wyniki:
W kategorii powyżej 50 lat 1 miejsce zdobył Dariusz Kotuchna z Chorzowa. 2 m Andrzej Rosół z Mysłowic, i dwa trzecie miejsca Zbigniew Brewczyk z Sosnowca i Dariusz Krawczyk z Olkusza.

W kategorii bez ograniczeń wiekowych „open” – 1 miejsce wywalczył Piotr Stopa z Krakowa, pokonując w finale po zaciętym pojedynku Pawła Pomiernego z Olkusza. Równoległe dwa trzecie miejsca zajęli Marcin Pokrzywnicki z Zabrza i Bartosz Kocjan z Olkusza.

Organizatorem i fundatorem nagród był MOSiR Olkusz. Sędzią naczelnym był Rafał Krawczyk.