II Bieg Uliczny Srebrna Dziesiątka

Uczestnicy podczas II Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka

16 września po raz drugi w Olkuszu odbył się Bieg Uliczny„Srebrna Dziesiątka” organizowany przez Klub Biegacza „Olkuszbiega” przy wsparciu władz miasta oraz sponsorów. Na starcie biegu stanęło ponad 300 zawodników, którzy wspólnie wybiegli na trasę wyznaczoną ulicami Srebrnego Grodu. Uczestnicy mogli wziąć udział w Biegu Głównym, którego trasa liczyła 10 km oraz w 5-cio km Biegu Rekreacyjnym. Bieg główny poprzedził II Memoriał Kazimierza Chechelskiego – zmarłego w 2015 roku wybitnego olkuskiego biegacza, trenera i sędziego. W ramach Memoriału odbyły się biegi młodzieżowe, na dystansie od 400 m do 1 km, przeprowadzone przez klub KS Olkusz.

Oprócz biegu głównego KB Olkusz Biega zorganizował bieg rodzinny, gdzie do wspólnej rywalizacji stanęli rodzice z dziećmi związani ze sobą kolorowymi wstążkami oraz biegi najmłodszych: przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych kl. I-III. Po raz pierwszy odbyła się Sztafeta Firm, na dystansie 3 x 400 m, w której zaprezentowało się 5 drużyn: Pride Fitness (I miejsce), MOSiR Olkusz (II miejsce), Takt (III miejsce), ASEO Recykling System (IV miejsce) oraz Korolinex (V miejsce).

W Biegu Głównym zwyciężył Bartosz Karoń z KS Olkusz. Pokonanie 10 – kilometrowej trasy zajęło mu 32 minuty i 41 sekund. Drugi ma mecie zameldował się Tomasz Stachowicz, który także reprezentował barwy olkuskiego zespołu. Trzeci był Kacper Piech.

Najlepsza wśród kobiet Kamilia Hayder uzyskała czas 37 minut 5 sekund. Tuż za nią uplasowała się Janina Malska. Trzecie miejsce zajęła Karolina Kwapisz, na co dzień trenująca w KS Olkusz.

W Biegu Rekreacyjnym na podium znaleźli się kolejno: Karol Grabowski, Michał Chechelski z grupy „Olkuszbiega” oraz Grzegorz Majcherkiewicz.

W rywalizacji kobiet na dystansie 5 km najlepsze okazały się: Anna Brzezinska, Agnieszka Walczak reprezentująca ekipę „Olkuszbiega” oraz Agata Brozek.

Każdy uczestnik, który dobiegł do mety w regulaminowym czasie otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi zawodnicy dostali także puchary i nagrody. Na mecie wszyscy zgodnie podkreślali jednak, że najważniejsze dla nich były: atmosfera, rywalizacja oraz satysfakcja z każdego przebytego kilometra.

W czasie imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy oraz kiermasz na rzecz Natalii Mączki – dziewczynki, u której zdiagnozowano ciężkie schorzenia kręgosłupa.

Kibice, którzy żywiołowo dopingowali zawodników mogli też skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej, gdyż jedną z imprez towarzyszących był Olkuski Zlot Food Trucków.

Organizatorem „Srebrnej Dziesiątki” był Klub Biegacza „Olkuszbiega.pl”. Wsparcie organizacyjne zapewnili Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury. Główny sponsor imprezy to firma KAROLINEX.

Sprawne i bezpieczne przeprowadzenie biegu było możliwe dzięki Policji, Staży Pożarnej, Straży Miejskiej i wolontariuszy.

Wyniki