Rodzinne Rozgrywki Sportowe

Uczestnicy na podium podczas Rodzinnych Rozgrywek Sportowych

15.10 w niedzielę w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz dziesiąty zorganizował Rodzinne Rozgrywki Sportowe. Były to pierwsze zawody z cyklu czterech spotkań o charakterze sportowo – rekreacyjnym, rozgrywanym od października do maja, w którym biorą udział dwuosobowe drużyny (dziecko + rodzic) ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Rodziny rywalizowały w trzech specjalnie przygotowanych konkurencjach. Pierwszą z nich był tor przeszkód. Zmagania wymagały od zawodników precyzji, dobrej koordynacji oraz szybkości ponieważ tor pokonywany był na czas. W ramach drugiej konkurencji został rozegrany turniej mini piłki nożnej. Tu drużyny musiały wykazać się wyśmienitym zgraniem i współpracą gdyż strzały na bramkę mogły wykonywać tylko i wyłącznie dzieci. Ostatnią konkurencją były strzały na bramkę z wyjątkowym „bramkarzem” (banerem), który posiadał trzy różnie punktowane miejsca. Zawody przebiegały w rodzinnej atmosferze, a wspólny doping pozwolił na osiągnięcie jak najlepszych wyników. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a każda drużyna znalazła zadanie, w którym była najlepsza.

Udział w każdej konkurencji był oddzielnie punktowany, a o miejscu na podium decydowała suma wszystkich punktów. Najlepsze rodziny z każdej kategorii otrzymały dyplomy, słodkie upominki oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Kolejne spotkanie, odbędzie się w lutym na krytej pływalni w Olkuszu przy ul. Kochanowskiego.

Wyniki:

Kat. Szkoła Podstawowa kl. I-III:
I m – Marcin Mirczak, SP Żurada
II m – Staś Sobczak, SP Klucze

Kat. Szkoła Podstawowa kl. IV-VI:
I m – Szymon Kocjan, SP 2 Olkusz
II m – Bartosz Chmiest, SP Jaroszowiec
III m – Kamil Foryś, SP Jaroszowiec

Kat. Szkoła Podstawowa kl. VII i Gimnazjum:
I m – Mateusz Chmiest, SP Jaroszowiec

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=614670398656793′ column=’3′]