XI Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2017

Zdjęcie grupowe zwycięzców podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup dla Amatorów

05.11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem regionalnym XI Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup 2017, będących jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego. Zawody rozpoczęli najmłodsi (kategoria przedszkolaków) i mieli do pokonania dystans 12,5 m. Pozostali uczestnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta /kobiety i chłopców / mężczyzn, pokonując odległość 25 metrów. Łącznie wystartowało 84 zawodników. W konkurencji rodzinnej 3 osobowe sztafety pokonywały dystans 4 x 25 m, przy czym jeden z zawodników płynął dystans dwukrotnie. Na zakończenie została rozegrana kategoria open 100 m, stylem zmiennym w podziale na kobiety i mężczyzn, do której zgłosiło się 28 zawodników, którzy płynęli po 25 m w kolejności stylami motylkowym, grzbietowym, klasycznym i kraulem.

Mistrzostwa odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Sędzią głównym zawodów był Aleksander Bielecki. Oczekując na ceremonię dekoracji zawodnicy mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z Klubu Speleologicznego w Olkuszu.

Zwycięzcom w każdej kategorii wręczono puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. W dalszej części imprezy wręczono kolejne nagrody w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych uczestników zawodów z kategorii „A” i „B”, a następnie pozostałych zawodników oraz zwycięskie rodziny. Nagrody zapewnili organizator główny – Sport „Family Cup” i Stowarzyszenie Family Cup wraz ze sponsorami (Brugi, Kärcher) oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, który zapewnił także poczęstunek.

Patronat nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo, a w szczególności młodzieży i trenerom ze Szkoły Pływania „Delfin” z Gorlic i zapraszamy na kolejne zawody w przyszłym roku.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=626304290826737′ column=’3′]