Mistrzostwa Polski Freestyle Football 2017

Zwycięzcy podczas Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017

17 i 18 listopada w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski Freestyle Football 2017. Zawody w tej niezwykle widowiskowej dyscyplinie sportu, polegające na wykonywaniu ewolucji żonglerskich piłką za pomocą wszystkich części ciała, zostały rozegrane w kategoriach: panów, pań oraz młodzieży do 18 roku życia (U18). Eliminacje rozpoczęły się w piątek po południu i trwały do godz. 13.00 w sobotę. Zgodnie z formułą zawodów na specjalnie przygotowanej i oświetlonej macie pojawiały się kolejno pary zawodników, którzy w 3 minutowym starciu musieli przekonać sędziów o swojej wyższości nad przeciwnikiem.

O godzinie 16.00 w wypełnionej kibicami Hali MOSiR otwarcia Mistrzostw dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Roman Piaśnik, Prezes PFFA Pan Tomasz Lebiocki i gospodarz zawodów Dyrektor MOSiR Pan Dariusz Murawski. Następnie 16 finalistów rozpoczęło walkę o tytuł Mistrza Polski. Wśród nich był Szymon Skalski dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski z 2007 i 2016 roku, który stanął przed szansą zdobycia trzeciego tytułu w swojej karierze. „Szymo” gładko wszedł do finałowej czwórki, w której znaleźli się także: Łukasz „Luki” Chwieduk, Daniel „Mikołaj” Mikołajek i Robert Guzik. Ostatecznie zwyciężył Daniel „Mikołaj” Mikołajek (Mistrz Europy 2014). Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Chwiedukowi, a trzecie miejsce wywalczył Robert Guzik, pokonując Szymona Skalskiego.

W kategorii U18 swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi zawodnicy. Miejsca na podium kolejno zajęli: Maciej Leja, Olek Ochmański, Kamil Skwaryło oraz Grzegorz Rygulski.

W mistrzostwach wśród Pań najlepszą zawodniczką w Polsce została Kalina Matysiak, wicemistrzostwo zdobyła Żaneta Cygora, a brąz otrzymała Kasia Kasiedczak.

W piątkowych eliminacjach wyłoniono również trójkę najlepszych zawodników w kategorii Challenge – pierwsze miejsce wywalczył Dawid „Zegan” Biegun, drugie miejsce zajął Paweł „Ronnie” Kwit, a trzecie Daniel „Mikołaj” Mikołajek.

Zmagania zawodników po raz pierwszy można było oglądać „na żywo” w transmisji internetowej. Wszyscy, którzy tego jeszcze nie widzieli mogą ją znaleźć TUTAJ

Mistrzostwom Polski Freestyle Football 2017 towarzyszyła Akademia Freestyle Football dla dzieci i młodzieży. W dniach 15-16.11 w olkuskich szkołach i w sobotę 18.11 w Hali MOSiR odbyły się pokazy oraz nauka podstaw podbijania piłki i robienia nią trików.

Organizatorami Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017 był: Polish Freestyle Football Association, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Gmina Olkusz.

Oficjalne wydarzenie dotyczące Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017 na portalu Facebook
[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=634018063388693′ column=’3′]