Gwiazdkowy Turniej Charytatywny – Walczymy o Uśmiech Nikosia

Licytacja podczas Gwiazdkowego Turnieju Charytatywnego "Walczymy o uśmiech Nikosia"

17 grudnia 2017 roku podczas Gwiazdkowego Turnieju Charytatywnego „Walczymy o Uśmiech Nikosia”, Hala Sportowo-Widowiskowa przy ulicy Wiejskiej 1a, zamieniła się w magiczne miejsce. Wszystko to za sprawą ludzi o magicznie dobrych sercach, którzy w tym dniu zechcieli być wsparciem dla małego Nikosia. 

Nikoś urodził się ze zdeformowana prawą nóżką. W Polsce lekarze sugerowali tylko jedno rozwiązanie – amputację. Okazało się jednak, że Nikoś może być pełnosprawnym dzieckiem. Znany ortopeda z USA podjął się przeprowadzenia skomplikowanej operacji. Czasu nie zostało zbyt wiele w przeciwieństwie do środków, jakie należy zebrać, aby operacja doszła do skutku. Rodzice Nikodema długo czekali na swoje pociechy. Gdy po trzech poronieniach okazało się, że będą mieć bliźniaki, ich szczęście nie miało granic. Wiadomość, że oczekują synka i córeczki wydawała im się odwróceniem złego losu. Niestety, podczas badań prenatalnych okazało się, że jedna z wymarzonych pociech ma problem z nóżką. O tym, że jest bardzo źle, dowiedzieli się po porodzie. U Nikosia prawa nóżka wykształciła się bez kości strzałkowej, prawe podudzie jest o 50 proc. krótsze od lewego, stopa z kolei ma tylko dwa palce i dotknięta jest tzw. deformacją koślawą. Lekarze sugerowali amputację i wstawienie protezy, ale rodzice postanowili zawalczyć o zdrowie ukochanego dziecka.

Podczas wieczoru organizatorzy zadbali o szereg atrakcji. Tuż po oficjalnym otwarciu i prezentacji multimedialnej przedstawiającej Nikosia został rozegrany mecz piłki ręcznej pomiędzy drużynami SPR Olkusz oraz HLB Buskowianka. Następnie swoje umiejętności zaprezentował jeden z najlepszych freestylerów w Polsce – Maciej Kryska. W części artystycznej zdolności wokalno-instrumentalne przedstawił zespół z 4 LO w Olkuszu oraz uczniowie i absolwenci Studia Efendi Clue. Na zakończenie odbył się pokaz akrobatyczny w wykonaniu młodych adeptów z UKS Korona Olkusz.

W trakcie turnieju była prowadzona zbiórka oraz licytacja przedmiotów, z której dochód w kwocie 17.755,69 złotych został przekazany na leczenie Nikosia Mocnego.

W imieniu Nikosia – Wielkie Dzięki!

Organizatorami turnieju byli Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=650821198375046′ column=’3′]