Wigilia Mieszkańców na olkuskim Rynku

Wigilia na olkuskim Rynku 2017

W przedświąteczną niedzielę mieszkańcy Olkusza spotkali się na olkuskim Rynku, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie celebrować najpiękniejszy w roku czas. Wigilia Mieszkańców zorganizowana przez burmistrza Romana Piaśnika zgromadziła w sercu miasta kilka tysięcy osób, dla których przygotowano wiele atrakcji bożonarodzeniowych.

Przemarsz Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej wprowadził wszystkich zgromadzonych w atmosferę Świąt. Włodarz miasta złożył wszystkim życzenia, a proboszczowie olkuskich parafii odmówili modlitwę i poświęcili opłatki, którymi dzielili się później mieszkańcy.

Przed nami wiele pięknych i pełnych wzruszenia chwil. Niech czas spędzony wspólnie w atmosferze miłości i pokoju da nam wszystkim siłę do pokonywania wyzwań, jakie przyniesie nam Nowy Rok 2018. Życzę wszystkim mieszkańcom, aby dobre zdrowie, radość i spełnienie najskrytszych marzeń towarzyszyło każdego dnia – mówił burmistrz Roman Piaśnik. – Chciałbym z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w organizację Wigilii. To dzięki nim dzisiejszy dzień jest taki wyjątkowy – dodał.

Wigilia Mieszkańców była okazją do spotkań w gronie przyjaciół, znajomych i rodziny, złożenia sobie życzeń, skosztowania świątecznych potraw przygotowanych przez olkuskich restauratorów i piekarzy, spotkania ze św. Mikołajem i jego reniferami oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Na stoisku promocyjnym Gminy Olkusz można było zdobyć choinkę, kalendarz, pięknie zdobioną bombkę lub kupon na wykonanie własnej choinkowej ozdoby w pracowni zdobienia bombek oraz wiele innych upominków. Tego dnia rozdawane były również gwiazdy betlejemskie i pierniki. Nie mogło zabraknąć paczek z żywnością dla potrzebujących wsparcia mieszkańców. Wyjątkową atmosferę zapewniła oprawa artystyczna. Najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne wykonała utalentowana młodzież z olkuskich szkół, sekcji MOK, ogniska muzycznego DodiArt i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ognisko przyjaźni zorganizowali olkuscy harcerze z ZHP, a Stowarzyszenie Miast Partnerskich zadbało o prezentację lokalnych specjałów ze Schwalbach.

Organizatorami Wigilii Mieszkańców na olkuskim Rynku był Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu i wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej, olkuskich parafii, firm, stowarzyszeń i instytucji z Gminy Olkusz.

Źródło: http://umig.olkusz.pl