XVI Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Nordic Walking

Uczestnicy podczas XVI Rodzinnego Rajdu po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Nordic Walking

Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że w długi majowy weekend mieszkańcy Olkusza i wielu gości spoza miasta i gminy Olkusz postawili na sport i rekreację.

1 maja (wtorek) na starcie XVI Rodzinnego Rajdu po Olkuskich Szlakach Rowerowych zorganizowanego przez MOSiR w Olkuszu zjawiło się 335 osób na rowerach i 49 miłośników Nordic Walking.

Trasa wiodła z Rynku początkowo ulicą Żuradzką, następnie wzdłuż terenów sąsiadujących z ogródkami działkowymi oraz dawną piaskownią, a dalej drogą przeciwpożarową aż do Bukowna. Na miejsce startu rowerzyści powrócili niebieskim szlakiem okrężnym. Trasa rajdu była zróżnicowana i atrakcyjna, dostosowana dla rodzin z dziećmi, ale też ciekawa dla wytrawnych rowerzystów.

Za rowerzystami na leśne szlaki wyruszyła grupa nordic walking pod opieką instruktorki Izy Cembrzyńskiej.

Na mecie każdy z uczestników rajdu oraz marszu mógł liczyć na poczęstunek. Emocji przysporzył konkurs z nagrodami. Najcenniejszą z nich był rower ufundowany przez olkuski Salon Rowerowy Metal Spec.

Dodatkową atrakcją była możliwość testowania najlepszych modeli rowerów Merida. Na Rynku pojawiło się Mobilne Centrum Testowe i każdy, kto wcześniej zapisał się poprzez stronę „testy.rowerymerida.pl”, przez 1,5 godziny miał dla siebie jeden z 30 super rowerów.

Podziękowania kierujemy do osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację imprezy: Metal Spec Salon Rowerowy Olkusz, Grupa Rowerowa „Rower, Lubię go!”, Bike Atelier Olkusz, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Ania i Marcin (opieka medyczna). Patronat medialny nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

Zapraszamy na kolejne imprezy rowerowe w Olkuszu:
10 czerwca 2018 – Bike Atelier MTB Maraton 2018 – Park Rekreacyjno – Krajobrazowy Silver Park, przy ul, Głowackiego w Olkuszu,
24 czerwca 2018 – Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Nordic Walking – Niesułowice,
22 września 2018 – Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Nordic Walking – Rabsztyn.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=734554546668377′ column=’3′]