XXIII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2018 dla Amatorów

Uczestnicy podczas XXIII Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2018 dla Amatorów

5 maja (sobota) na terenie Parku Rekreacyjno – Krajobrazowego Silver Park, przy ul, Głowackiego w Olkuszu odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2018 dla Amatorów. W zawodach, które były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego wzięło udział 112 zawodników w kategoriach 17 indywidualnych oraz 19 rodzin. W kategoriach dzieci A/K i A/M osobno klasyfikowano przedszkolaki (rocznika 2011 i młodsi). Najlepsi zawodnicy odebrali puchary oraz dyplomy. W zawodach mogły wystartować również osoby spoza Małopolski, które nie otrzymywały pucharów, ale były klasyfikowane w konkurencji Pucharu Polski.

Wyniki: tutaj

Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Władysław Bednarz (sędzia główny) i Bogdan Koraszewski.

W tym roku Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Olkuszu otworzyły cykl XXIII Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2018 dla Amatorów. W następnych tygodniach rodzinna rywalizacja w kolarstwie górskim przeniesie się m.in. na Mazury, do Sopotu, Piły, Bytomia czy Przemyśla. Łącznie odbędzie się dziesięć imprez eliminacyjnych. Wielki Finał XXIII MP Family Cup w tej konkurencji zaplanowano natomiast na 1 września. Gospodarzem zawodów wieńczących cały cykl będzie Góra Kamieńsk.

Zapraszamy na kolejne imprezy rowerowe w Olkuszu:
10 czerwca 2018 – Bike Atelier MTB Maraton 2018 – Park Rekreacyjno – Krajobrazowy Silver Park, przy ul, Głowackiego w Olkuszu,
24 czerwca 2018 – Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Nordic Walking – Niesułowice,
22 września 2018 – Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Nordic Walking – Rabsztyn.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=734567466667085′ column=’3′]