Bike Atelier MTB Maraton

Uczestnicy podczas Maratonu MTB Bike Atelier w Olkuszu

W czwartym wyścigu tego sezonu, który odbył się w Olkuszu 10 czerwca, wystartowało ponad 1000 uczestników. Warunki były wyjątkowo gorące, co zafundowała nam pogoda, a swoje dołożyła też efektowna trasa na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Olkusz po razu drugi z rzędu gościł Bike Atelier MTB Maraton, po udanym debiucie w 2017 roku. Podobnie jak wtedy na zawodników czekała prawdziwie wakacyjna pogoda oraz miasteczko zlokalizowane w Silver Parku – jednej z największych baz wypoczynkowo-rekreacyjnych w Polsce.

Rywalizacja toczyła się na dystansach PRO (65 km), HOBBY (29 km) oraz FAMILY (29 km), gdzie na starcie zameldowało się ponad 900 zawodników, a do tego należy doliczyć 130 najmłodszych kolarzy w wyścigach KIDO.

W rywalizacji PRO najlepszy okazał się Michał Neumann, który spędził na trasie dwie i pół godziny. Za nim, z ok. dwuminutową stratą na metę przyjechali Tomasz Dygacz oraz Maciej Pitach.


– Bardzo się cieszę z pierwszego zwycięstwa w sezonie – mówił po wyścigu triumfator Michał Neumann. – Wyścig był bardzo wyczerpujący fizycznie głównie z powodu pogody. Trasa przygotowana super, aczkolwiek było bardzo dużo piachu – cóż, taka specyfika miejsca. Na pierwszym podjeździe urwaliśmy się z Karolem Kuciębą oraz Tomkiem Pierwochą i przez pewien czas jechaliśmy w trójkę. Później, już tylko z Karolem, mocnym, równym tempem zmierzaliśmy do mety. Niestety, około 3 km przed końcem wyścigu mój kolega z zespołu zaliczył defekt, więc na kreskę wjechałem sam.

Wśród kobiet triumfowała Zuzanna Krzystała-Stępień przed Anną Sadowską i Aliną Serafin.

Tomasz Pierwocha zwyciężył w zmaganiach na krótszym dystansie, nie dając szans swoim rywalom. Na początku jechał z najlepszymi zawodnikami z dystansu PRO, aż do rozjazdu. Gdy trasy się rozdzieliły, został sam i utrzymał prowadzenie do końca. Drugi Szymon Stawowy i trzeci Adrian Boruta stracili do niego dwie i pół minuty. Sandra Adamczyk była pierwszą z pań na mecie, ogrywając Małgorzatę Kustra-Kapol i Izabelę Dudek.

Na trasie rywalizowali też młodsi uczestnicy, którzy nie ukończyli 16 roku życia i jechali w towarzystwie pełnoletniego opiekuna (najlepszy OPEN był Oliwier Machura).

Oficjalna relacja z Bike Atelier MTB Maraton
Wyniki

Źródło: https://bikeateliermaraton.pl
[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=757953087661856′ column=’3′]