Rodzinne Rozgrywki Sportowe

Zwycięzcy na podium podczas rodzinnych rozgrywek sportowych

14.10 w niedzielę w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz jedenasty zorganizował Rodzinne Rozgrywki Sportowe. Były to pierwsze zawody w cyklu czterech spotkań o charakterze sportowo – rekreacyjnym, rozgrywanym od października do maja, przeznaczonym dla rodzin z dziećmi ze szkół podstawowych. Rodzinne drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był tor przeszkód. Zmagania wymagały od zawodników precyzji, dobrej koordynacji oraz szybkości, ponieważ liczył się czas pokonania toru. W ramach drugiej konkurencji został rozegrany turniej mini piłki nożnej. Tu drużyny musiały wykazać się wyśmienitym zgraniem i współpracą, gdyż strzały na bramkę mogły wykonywać tylko i wyłącznie dzieci. Ostatnią konkurencją były strzały na bramkę z wyjątkowym „bramkarzem” (banerem), który posiadał trzy różnie punktowane miejsca. Zawody przebiegały w rodzinnej atmosferze, rywalizacja była bardzo wyrównana, a każda drużyna znalazła zadanie, w którym była najlepsza. Poza konkursem w zawodach wystartowała także trójka czterolatków. Bez problemów pokonali „dorosły” tor przeszkód i wykazali się celnością w rzutach do tarczy.

Udział w każdej konkurencji był oddzielnie punktowany, a o miejscu na podium decydowała suma wszystkich punktów. Najlepsze rodziny z każdej kategorii otrzymały dyplomy, słodkie upominki oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Kolejne spotkanie, odbędzie się w lutym 2019 r. na krytej pływalni w Olkuszu przy ZSPI nr 1 w Olkuszu, ul. Kochanowskiego.

Galeria