Otwarty Turniej Tenisa Stołowego – 4. Memoriał Henryka Swędzioła

Rozgrywki podczas Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego 4. Memoriału Henryka Swędzioła

11.11 tradycyjnie w dniu Narodowego Święta Niepodległości w Olkuszu został rozegrany Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, 4. Memoriał Henryka Swędzioła. Poprzez Memoriał trwa wspomnienie znakomitego człowieka, wieloletniego działacza oraz świetnego pedagoga i trenera tenisa stołowego.

Impreza niezmiennie cieszy się dużą popularnością. W tym roku do zmagań przy stołach przystąpiło 215 osób, w tym gracze z Czech którzy odwiedzili nasze miasto na zaproszenie ULKTS Jaroszowiec. Rozegrano 380 meczy w 12 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta/kobiety i chłopców/mężczyzn. Turniej został przeprowadzony oddzielnie dla amatorów i zawodników stowarzyszonych, systemem „do dwóch przegranych spotkań” lub „każdy z każdym”.

Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Powiatowe Zrzeszenie LZS, ULKTS Jaroszowiec, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Sponsorem nagród w turnieju dla zawodników zrzeszonych była firma Modest z Łodzi. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska z KOZTS w składzie – Pani Agnieszka Piotrowska, Pan Józef Mierzwa oraz Pan Andrzej Wieczorek.

Zawodnicy i kibice zgromadzeni w Hali MOSiR, w samo południe 11 listopada 2018 r. włączyli się w akcję „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” i odśpiewali wspólnie hymn.

Za rok, zawsze 11 listopada zapraszamy na turniej i mamy nadzieję, że zaśpiewamy hymn w jeszcze większym gronie!

Wyniki dziewcząt / kobiet (110 KB, PDF)
Wyniki chłopców / mężczyzn (127 KB, PDF)
Galeria