XII Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2018 dla amatorów

Zdjęcie zwycięzców na podium podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup dla Amatorów

18.11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem regionalnym XII Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup 2018, będących jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego. Zawody były podzielone na trzy etapy w kategoriach: wiekowych, open i rodzinnej. Rywalizację rozpoczęli najmłodsi (kategoria przedszkolaków) i mieli do pokonania dystans 12,5 m. Pozostali uczestnicy w kategoriach wiekowych pokonywali odległość 25 metrów, rywalizując w podziale na dziewczęta/kobiety i chłopców/mężczyzn. W tej części zawodów na starcie stanęło prawie 80 zawodników. 10 rodzin wystartowało w konkurencji rodzinnej, gdzie 3 osobowe sztafety pokonywały dystans 4 x 25 m, przy czym jeden z zawodników płynął dystans dwukrotnie. Na zakończenie została rozegrana kategoria open 100 m, stylem zmiennym (po 25 m w kolejności stylami motylkowym, grzbietowym, klasycznym i kraulem), w podziale na kobiety i mężczyzn, do której zgłosiły się 22 osoby.

Mistrzostwa odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu, a sędzią głównym zawodów był Aleksander Bielecki.

Zwycięzcom w każdej kategorii wręczono puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. W dalszej części imprezy wręczono kolejne nagrody w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych uczestników zawodów z kategorii „A” i „B”, a następnie pozostałych zawodników oraz zwycięskie rodziny. Nagrody zapewnili organizator główny – Sport „Family Cup” i Stowarzyszenie Family Cup wraz ze sponsorami oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, który zapewnił także poczęstunek.

Patronat nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

WYNIKI INDYWIDUALNE (98,6 KB, PDF)

WYNIKI 100 m STYLEM ZMIENNYM (84,3 KB, PDF)

WYNIKI SZTAFETA RODZINNA (86,1 KB, PDF)