Gwiazdkowy Turniej Charytatywny – Walczymy o Uśmiech Smykałki w Bukownie

Zdjęcie licytowanych przedmiotów podczas gwiazdkowego turnieju charytatywnego

Podczas Gwiazdkowego Turnieju Charytatywnego walczyliśmy o Uśmiech dzieci z Przedszkola Smykałka imienia Aliny Ratusińskiej w Bukownie. Dzięki wylicytowanym pamiątkom sportowym i ofiarności licznie zgromadzonej tego dnia publiczności udało się zebrać 12512,40 złotych.

„. . . Bardzo się cieszymy, że znowu możemy pomóc. Nasze turnieje stały się już tradycją i będziemy ją kontynuować. Liczymy na Państwa hojność i dobre serca. . .” – powiedział do zgromadzonej publiczności Prezes SPR-u Olkusz Pan Marcin Kubiczek otwierając Gwiazdkowy Turniej.

Zgromadzona w niedzielne popołudnie na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu publiczność mogła podziwiać w meczu towarzyskim drużyny SPR Olkusz i KPR Ruch Chorzów (Superliga) pokaz akrobatów klubu UKS Korona Olkusz, pokaz umiejętności Freestylera Macieja Kryski oraz występ taneczny duetu Anastazji Martyniec i Adriana Mielczarka. Przysłowiową „wisieńką” na torcie były tego dnia licytacje gadżetów sportowych, obrazów i grafik. Mecz charytatywny zakończył się minimalną wygraną „Srebrnych Lwic” z KPR Ruch Chorzów 27:25, lecz nie wynik był tu najważniejszy. Dzięki licytacją oraz zbiórce do puszek udało się zebrać 12512,40 złotych. Zebrane fundusze pomogą w funkcjonowaniu Przedszkola Terapeutycznego „Smykałka” imienia Aliny Ratusińskiej w Bukownie.

Przedszkole Terapeutyczne „SMYKAŁKA” imienia Aliny Ratusińskiej w Bukownie jest placówką edukacyjną, która zapewnia kształcenie dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W zajęciach przedszkolnych mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 2,5 do 9 lat na podstawie orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego.Świadczy ono szeroki wachlarz usług terapeutycznych: fizjoterapię (m. in, rehabilitację z wykorzystaniem kombinezonów Dunag2, NDT Bobath, terapię ręki, kinesiotaping, PNF), logopedię, metodę Integracji Sensorycznej, zajęcia w Sali Doświadczania Świata, metodę indywidualnej stymulacji słuchu Johansena, muzykoterapię, arteterapię, dogoterapię, metodę W. Sherborne, metodę Knillów.

Na turnieju można było wylicytować wiele cennych pamiątek ze świata sportu oraz dzieł sztuki Olkuskich artystów, między innymi: Koszulkę z autografami zawodników Vive Kielce, piłkę z autografami zawodników Wisły Kraków, piłkę z autografami zawodników Legi Warszawa, koszulka Reprezentacji Polski z autografem, koszulka Cracovii Kraków Marcina Cabaja, koszulka kadrowa Kamila Stocha z autografem, obrazy Zofii i Stanisława Wywiołów, koszulkę GKS Katowice Bartłomieja Poczobuta, Piłka z autografem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, koszulka Zagłębia Lubin z autografem Moniki Wąż.

Organizatorami turnieju byli Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu i Kawiarenki Pod Parasolem.

Źródło: http://www.sprolkusz.pl

Galeria