Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta

Zdjęcie grupowe drużyn po Otwartym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta

12 – 13 stycznia w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Wiejskiej 1a odbyły się eliminacje „Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta”. W pierwszej fazie turnieju wystąpiły 32 zespoły, które podzielone na 8 grup rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup, czyli 8 najlepszych drużyn otrzymało przepustkę do kolejnego etapu jakim była faza finałowa.

20 stycznia Piłkarskie „składy” walczyły w 2 grupach, które wyłoniły ścisłą półfinałową czwórkę.  W meczach „na krzyż” zagrali Przebój Wolbrom z Nankatsu oraz MKS Skała 2004 z Drewnianymi Magikami. Po bardzo wyrównanych pojedynkach w finale spotkały się drużyny Nankatsu i Drewniani Magicy. Wysoki poziom gry w meczu sprawił, że dopiero rzuty karne zadecydowały o mistrzostwie dla Drewnianych Magików. Trochę mniej szczęścia miała drużyna Nankatsu, która uplasowała się na drugim miejscu. Trzecie i czwarte miejsce należało kolejno dla Przeboju Wolbrom i  MKS Skały 2004.

W turnieju zostały przyznane wyróżnienia w plebiscycie na najlepszego bramkarza, którym został Łukasz Chwałka (Drewniani Magicy). Najlepszym piłkarzem okazał się Tomasz Wdowik (Nankatsu), a królem strzelców Dominik Dąbek (Świt i Przyjaciele). Trzem najlepszym drużynom zostały wręczone  dyplomy, medale, puchary i nagrody, natomiast czwarta drużyna otrzymała dyplom, statuetkę i nagrodę pocieszenia.

Współorganizatorem turnieju był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu.

Turniejowe mecze sędziowali: B. Krawczyk, P. Opala, W. Pączek, P. Piekarz, M. Mróz, F. Wodziński, P. Franczyk, T. Kaczmarczyk, K. Mucha.

WYNIKI FAZY FINAŁOWEJ – NIEDZIELA 20 STYCZNIA (105 KB, PDF)

WYNIKI – SOBOTA 12 STYCZNIA (144 KB, PDF)

WYNIKI – NIEDZIELA 13 STYCZNIA (145 KB, PDF)

REGULAMIN (183 KB, PDF)