Curling na Srebrnej Tafli (Zmiana godziny zajęć na lodowisku)

Zdjęcie zawodniczki podczas rozgrywki curlingu na lodowisku

W związku z organizacją otwartego treningu curling’u w niedzielę 20 stycznia o godz. 8:00, zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach zaplanowane na godz. 9:00 odbędą się o godz. 11:00.

Interesujesz się curlingiem? A może szukasz nietypowego sposobu spędzania wolnego czasu? Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiadasz twierdząco, to nie może Cię zabraknąć na olkuskim lodowisku w najbliższą niedzielę o godzinie 8:00. Właśnie wtedy odbędzie się otwarty dla wszystkich chętnych trening tej – wywodzącej się ze Szkocji – dyscypliny sportu. Prosimy o punktualne przybycie.

Duże zainteresowanie naszych mieszkańców lodowiskiem nie oznacza, że przestajemy szukać nowych atrakcji. Dzięki informacji od radnego Wojciecha Ozdoby pojawiła się możliwość współpracy z Krakowskim Klubem Curlingowym, z której chętnie skorzystaliśmy licząc, że będzie to ciekawe urozmaicenie oferty Srebrnej Tafli – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Trening będzie prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów i zawodników Krakowskiego Klubu Curlingowego, a podczas niego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami tej  zimowej dyscypliny olimpijskiej. Przećwiczone zostaną podstawy wypuszczania kamieni, szczotkowanie, współpraca w drużynie, strategia. Dwugodzinne zajęcia zakończy mini rozgrywka.

Curling to idealne połączenie aktywności fizycznej, strategicznego myślenia, dobrej zabawy i spotkania w gronie znajomych. Ten zimowy sport olimpijski jako jeden z niewielu można uprawiać w mieście. Dzięki otwartemu treningowi będą mogli Państwo zapoznać się ze wszystkimi aspektami gry, poznać jej aspekty teoretyczne i spróbować swoich sił w rzucie kamieniem – komentuje Łukasz Wilczak – wiceprezes Krakowskiego Klubu Curlingowego.

W treningu mogą wziąć udział praktycznie wszyscy w umownym wieku od 10 do 100 lat. Na przebranie należy zabrać ze sobą buty na płaskiej, najlepiej gumowej podeszwie oraz ciepły strój niekrępujący ruchów.

Więcej informacji o curlingu oraz Krakowskim Klubie Curlingowym: www.kkc-curling.pl

Źródło: www.umig.olkusz.pl