Ferie z MOSiR`em 2019

Uczestnicy Ferii z MOSiR-em na olkuskim lodowisku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu na tegoroczne zimowe ferie przygotował szeroką i różnorodną ofertę, aby dzieci i młodzież z Miasta
i Gminy Olkusz mogły dobrze zagospodarować czas wolny od nauki. W ciągu dwóch tygodni ferii zimowych przeprowadzono prawie 100 godzin aktywności sportowo-rekreacyjnych z doświadczonymi instruktorami oraz animatorami. W ofercie znalazły się cykliczne zajęcia takie jak nauka
i doskonalenie pływania zorganizowane na krytej pływalni przy ZSPI nr 1, nauka jazdy na łyżwach, akademia karate i samoobrony, szkółka tenisa ziemnego oraz animacje sportowe. Wszystkie zajęcia były prowadzone pod okiem instruktorów, co gwarantowało prawidłowy postęp w nauce. Lekcje na lodowisku prowadzili instruktorzy z krakowskiego klubu Walley, ABC tenisa ziemnego pan Tomasz Bocianowski, naukę pływania – Rodzinna Szkoła Pływania Jowity Gajos-Niewiary, tajniki karate i samoobrony – Klub Kyokushin Karate z Bukowna. Animacje sportowe, organizowane przez instruktorów MOSiR w każdy wtorek i czwartek, jak zawsze przyciągnęły najmłodszych. W zabawach „w zbijanego”, „grzybobranie”, „murarz”, „wyścigi w rzędach” itp. każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą oraz otrzymać nagrodę za czynne uczestnictwo.

Program zajęć uzupełniły turnieje sportowe organizowane w Hali Sportowo-Widowiskowej przeznaczone dla starszej młodzieży. Rozegrano turnieje halowej piłki nożnej, tenisa stołowego oraz siatkówki. Wyniki turniejów oraz galeria zdjęć znajdują się poniżej.

Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.  Gościny użyczyli nam Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Olkuszu i firma WM International – właściciel  lodowiska Silver Ice.

Uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i słodycze, a najlepsi zawodnicy oraz drużyny biorące udział w turniejach nagrody w postaci sprzętu sportowego i słodyczy. Organizatorem zajęć i fundatorem nagród oraz słodyczy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Dodatkowe nagrody dla najmłodszych uczestników ferii z MOSiR-em ufundował sklep sportowy PabloSport.pl.

Komunikat z turniejów sportowych i rekreacyjnych organizowanych w ramach „FERII z MOSiR-em 2019” (115 KB, PDF)