Rodzinne Rozgrywki Sportowe – III runda

Uczestnicy na podium po zakończeniu rodzinnych rozgrywek sportowych

28 kwietnia zakończył się, prowadzony od października 2018 roku przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, cykl spotkań o charakterze sportowo-rekreacyjnym dla aktywnych rodzin.

W przeprowadzeniu ostatniej rundy na terenie olkuskiego Silver Parku przeszkodził nieustannie padający deszcz. Przeniesienie zawodów do budynku Hali MOSiR, przy ul. Wiejskiej okazało się doskonałą alternatywą. Wyścig rowerowy został zamieniony na konkurencję techniczną – pokonanie jak najlepiej i w jako najkrótszym czasie rowerowego toru przeszkód. Rywalizację rodzinnych duetów zaczynał bieg, a później zawodnicy z uśmiechem walczyli o jak najlepszy wynik na torze przeszkód.

Pojedynki wygrali w swoich kategoriach: Lidia Tylak wraz ze swoim tatą Łukaszem (SP 9 Olkusz) oraz Staś Sobczak wraz ze swoim tatą Adamem (SP Klucze). W stworzonej specjalnie dla przedszkolaków kategorii najlepiej wypadła Zosia Sobczak wraz ze swoim dziadkiem Czesławem.

W klasyfikacji generalnej, za udział we wszystkich trzech spotkaniach, dyplomy i pamiątkowe medale otrzymali: Lidia Tylak, Alicja Ślęzak, Staś Sobczak, Mateusz Tylak i Zosia Sobczak.

Organizatorem rozgrywek i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Tor przeszkód na potrzeby przeprowadzenia konkurencji rowerowej wypożyczyła Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.