XXIV Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2019 dla Amatorów

Rowerzyści startują spod bramy dmuchanej w wyścigu podczas XXIV Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2019 dla Amatorów

12.05 na terenie Parku Rekreacyjno – Krajobrazowego Silver Park, przy ul. Głowackiego w Olkuszu odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2019 dla Amatorów. W zawodach, które były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego wzięło udział ponad 100 zawodników w 17 kategoriach indywidualnych oraz 13 drużyn w kategorii rodzinnej. Najmłodszymi uczestnikami mistrzostw były przedszkolaki (rocznik 2013 i młodsi), które wystartowały na specjalnie wyznaczonej mini-trasie. Najlepsi zawodnicy, zwycięzcy Mistrzostw Małopolski odebrali puchary oraz dyplomy. Osoby spoza Małopolski były klasyfikowane w konkurencji Pucharu Polski i wyjątkowo za zgodą organizatora głównego najlepsi z nich otrzymali puchary za miejsca I-III.

Po wyścigu każdy uczestnik mógł liczyć na słodki poczęstunek. Natomiast po zakończeniu ceremonii dekoracji wręczono nagrody w ramach konkursu organizowanego w czasie wspólnego spotkania familijnego. Nagrody zostały ufundowane przez organizatora głównego Sport Family Cup i Stowarzyszenie Family Cup oraz współorganizatora zawodów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Kolejnym miłym akcentem dla uczestników imprezy były vouchery z zaproszeniem na mecz grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy Cracovii Kraków z Pogonią Szczecin sfinansowane przez drużynę „krakowskich pasów”, które otrzymali wszyscy zainteresowani.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Jerzy Klinik i Władysław Bednarz.

W tym roku Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Olkuszu były drugim przystankiem do wielkiego finału XXIV Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2019 dla Amatorów. W następnych tygodniach rodzinna rywalizacja w kolarstwie górskim przeniesie się m.in. na Podlasie, do Sopotu, Zgierza, Tułowic czy Piły. Łącznie odbędzie się jedenaście imprez eliminacyjnych. Wielki Finał XXIV MP Family Cup w tej konkurencji zaplanowano natomiast na 1 września. Gospodarzem zawodów wieńczących cały cykl będzie Tarnów – Góra Świętego Marcina.

Wyniki