XI Memoriał Juliana Kazibuta – Turniej Piłki Ręcznej

Zdjęcie grupowe uczestników XI Memoriału Juliana Kazibuta - Turnieju Piłki Ręcznej

Od 22 do 24 maja na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozgrywany był XI Memoriał Juliana Kazibuta w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz, którzy swoją grą i zaangażowaniem uczcili pamięć Juliana Kazibuta – człowieka legendy Olkuskiej piłki ręcznej.

W pierwszym dniu, z udziałem sześciu szkół rywalizowały dziewczęta z podstawówek z kl. IV-VI. Podobnie jak w ubiegłym roku, zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9, pokonując w finałowym spotkaniu Szkołę Podstawową nr 4. Trzecie miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa z Witeradowa. Drugi dzień memoriału należał do chłopców w tej samej kategorii wiekowej. Udział wzięło osiem drużyn, a bezkonkurencyjni okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3. Stopień wyżej niż szkolne koleżanki stanęli chłopcy z Witeradowa, a medalową stawkę zamknęła Szkoła Podstawowa z Osieka. Środowy turniej wyłonił zwycięzców wśród chłopców ze szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz z oddziałów gimnazjalnych. Tu najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy w spotkaniu finałowym pokonali kolegów ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 9. W czwartek na parkiecie spotkały się dziewczęta z VII-VIII klas oraz z oddziałów gimnazjalnych. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, a trzecie miejsce przypadło SP w Witeradowie. W piątek o zwycięstwo walczyły uczennice i uczniowie ze szkół średnich. Ich Końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:
dziewczęta: 1 m – 4 LO w Olkuszu, 2 m – Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu, 3 m – 1 LO w Olkuszu. Chłopcy: 1 m – Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu, 2 m – 1 LO w Olkuszu, 3 m – 4 LO w Olkuszu.

Organizatorami Memoriału byli: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Przedsiębiorstwo ARKOP oraz ZGH Bolesław.