Bike Atelier MTB Maraton 2019

Rowerzyści ruszają spod bramy dmuchanej podczas Bike Atelier MTB Maraton 2019

02.06 po raz trzeci z rzędu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu ugościł uczestników Bike Atelier MTB Maratonu. Był to czwarty wyścig w całym cyklu, którego inauguracja miała miejsce 14 kwietnia w Rybniku. W sezonie 2019 odbędzie się rekordowa liczba wyścigów – aż 12 edycji, pozostałe wyścigi odbędą się kolejno w Brennej, Raciborzu, Żarkach/Niegowej/Janowie, Jeleśni, Psarach, Żywcu i Kielcach. Cykl zostanie podsumowany 5 października w Częstochowie.

W Olkuszu do rywalizacji przystąpiło ponad 1000 zawodników i zawodniczek. W wyścigach Bike Atelier MTB Maraton brały udział całe rodziny, bez ograniczeń wiekowych. Organizatorzy przewidzieli trasy dla fanów ścigania w najtrudniejszych warunkach, jak i wyścigi dla dzieci po terenie Silver Parku. Barwna i przystrojona we flagi, banery oraz dmuchane balony linia startu i mety była zlokalizowana w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym Silver Park, przy ul. Głowackiego.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy – dłuższą PRO i krótszą HOBBY. W przypadku tej drugiej przewidziano też rywalizację rodzinną (FAMILY), dla zawodników do 16 lat, jadących w towarzystwie opiekunów. Także najmłodsi adepci rowerowej jazdy mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim, dopasowanym do wieku dystansie (od 200 m do 5 km).

Dodatkową atrakcją było miasteczko maratonowe z prezentacjami sprzętu, stoiskami sponsorów, częścią gastronomiczną oraz strefą dla dzieci, które uczestniczyły w konkursach z nagrodami. Niebywałą atrakcją dla odwiedzających park była profesjonalna skateplaza, wodny tor do skimboard’u, tory ziemne dla pasjonatów sportów ekstremalnych oraz ekspozycja maszyn górniczych z okolicznej kopalni. A piękna, słoneczna pogoda zachęcała wszystkie rodziny do wspólnego wypoczynku na terenach zielonych parku.

Wszyscy uczestnicy Bike Atelier MTB Maraton mieli zapewnione pakiety startowe oraz poczęstunek. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Dodatkowo wręczono puchary dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z Olkusza na dystansie Hobby – Justyna Salamon i Patryk Czarnota oraz na dystansie PRO – Grzegorz Zimowski.

Wyniki (304 KB, PDF)