Rajd Rowerowy szlakiem Kordonów Granicznych oraz marsz Nordic Walking

Rowerzyści ruszają na trasę spod dmuchanej bramy podczas rajdu rowerowego szlakiem kordonów granicznych oraz marszu nordic walking

23 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic, we współpracy z Miastem Bukowno i Miastem Trzebinią zorganizowali Rajd Rowerowy szlakiem Kordonów Granicznych oraz marsz Nordic Walking. Uczestnicy spotkali się w punkcie wypoczynkowym znajdującym w Niesułowicach.

Na starcie przeszło 20 kilometrowej trasy rowerowej oraz 6 kilometrowej trasy nordic walking stanęło ponad 130 amatorów aktywnego wypoczynku. Uczestnicy mieli okazję podziwiać urokliwe zakątki okolic Niesułowic, Płok, Podlesia oraz Żurady. Po powrocie na miejsce w rodzinnej atmosferze, przy wspólnym grillu odbyło się zakończenie imprezy oraz rozdanie nagród, wśród których były akcesoria rowerowe oraz nagrody główne czyli trzy rowery ufundowane przez gminy Olkusz, Bukowno i Trzebinię.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz samorządom lokalnym i osobom, które włączyły się organizacyjnie w przygotowanie Rajdu Rowerowego szlakiem Kordonów Granicznych oraz marszu Nordic Walking.

Podczas imprezy była prowadzona akcja charytatywna dla Tomka Warzechy, mieszkańca Niesułowic, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Tomek podjął trudną walkę o swoje życie ponieważ je kocha tak samo mocno jak swoją córeczkę Wiktorię. Wierzy, że zwycięży. Ale sam nie da rady. Koszt terapii nowoczesnym lekiem to 8.000,00 zł co trzy tygodnie.

Dlatego Tomek prosi o Waszą pomoc – „pomóżcie mi i rozpalcie to światło, które daje mi nadzieję… Chcę walczyć, chcę wygrać. Dla niej. Dla mojej Wiktorii…”

Historia Tomka Warzechy – podopiecznego fundacji „Kawałek Nieba”