Eksplozja Kolorów w Olkuszu 2019!

Zdjęcie podczas wyrzutu kolorów

W sobotnie popołudnie na terenie olkuskiego Silver Parku odbyła się druga edycja Eksplozji Kolorów. Wyrzutom barwnych proszków towarzyszyły koncerty, a na dzieci czekały również dmuchańce oraz aktywna strefa animacji.

Tak naprawdę kolorowa zabawa przy ul. Głowackiego trwała przez dwa dni, choć najważniejsze wydarzenia miały miejsce właśnie w sobotę. Czym jest Eksplozja Kolorów? To popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez setki ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką, barwną chmurę. Całe wydarzenie wypełnia atmosfera wiecznej wesołości, a frajdę mają różne pokolenia. Wszędzie tam gdzie pojawia się Eksplozja jest nie tylko radośnie, ale i głośno, bowiem event charakteryzuje się tym, że jest uzupełniony o występy artystyczne.

I właśnie w Olkuszu, na zakończenie pierwszego dnia Silver Games byliśmy świadkami tego kolorowego szaleństwa. – Życzę Wam świetnej zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń – mówiła na wstępie burmistrz Bożena Krok. Chwilę później nad głowami uczestników Eksplozji pojawiła się pierwsza, barwna chmura. Kolejne wyrzuty co godzinę poprzedzały sceniczne występy. Ze swoją ekipą zagrał Misiasty, ulubieńcem publiczności ewidentnie został raper B.R.O, a wspólną sobotnią zabawę zakończyli DJ Dan oraz Ms. Molly.

Ważnym punktem imprezy były występy rapera Mikołaja Mądrzyka, który bardziej znany jako „Mikser” rapował o trudnych tematach. „DAJEMY CZADU BEZ DOPALACZY” to motto Eksplozji Kolorów i w trakcie zabawy „Mikser” poruszył 5 różnych tematów: powiedział, a w zasadzie wyśpiewał czym są dopalacze, jak działają na organizm człowieka oraz jak poradzić sobie z uzależnieniem, poruszył temat pieniądz, a dopalacz i przedstawił historię Tabaka.

Temat profilaktyki uzależnień pojawił się także w niedzielę. Poprzez zabawę animatorzy promowali zdrowy tryb życia „Żyj bez używek” wśród dzieci, młodzieży i towarzyszących im rodziców. Informowali o szkodliwości działania alkoholu, narkotyków, nikotyny i dopalaczy, wręczali materiały informacyjne. Nie zabrakło chusty animacyjnej, wielkich baniek mydlanych, czy balonowych zwierzaków-cudaków. Dzieci upust swojej energii mogły też dać na dmuchanych zjeżdżalniach i przy zabawach tanecznych. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy. W niedzielę w Silver Parku pojawił się również DJ Dan, a towarzyszył mu iluzjonista z Close Up. Skoro była to kontynuacja Eksplozji Kolorów, to nie mogło zabraknąć też mini wyrzutów. Zabawa była przednia. Jeśli nie wierzycie, to sprawdźcie na zdjęciach!

Organizatorzy Eksplozji Kolorów: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Źródło: Przegląd Olkuski