XIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2019 dla Amatorów

Wyścig pływacki podczas XIII Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup 2019 dla Amatorów

27.10 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem regionalnym XIII Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup 2019, będących jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego. Zawody były podzielone na trzy etapy w kategoriach: wiekowych, open i rodzinnej. Rywalizację rozpoczęli najmłodsi (kategoria przedszkolaków) i mieli do pokonania dystans 12,5 m. Pozostali uczestnicy w kategoriach wiekowych pokonywali odległość 25 metrów, rywalizując w podziale na dziewczęta/kobiety i chłopców/mężczyzn. W tej części zawodów na starcie stanęło 111 zawodników. Została również rozegrana kategoria open 100 m, stylem zmiennym (po 25 m w kolejności stylami motylkowym, grzbietowym, klasycznym i kraulem), w podziale na kobiety i mężczyzn, do której zgłosiło się aż 41 osób. Na zakończenie mistrzostw 13 rodzin wystartowało w konkurencji rodzinnej, gdzie 3 osobowe sztafety pokonywały dystans 4 x 25 m, przy czym jeden z zawodników płynął dystans dwukrotnie.

Mistrzostwa odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu, a sędzią głównym zawodów był Zbigniew Jelito.

Zwycięzcom w każdej kategorii wręczono puchary. Dodatkowo zawodnikom do 6 miejsca były wręczane dyplomy. W dalszej części imprezy wręczono kolejne nagrody w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych uczestników zawodów z kategorii „A” i „B”, a następnie pozostałych zawodników oraz zwycięskie rodziny. Nagrody zapewnili organizator główny – Sport „Family Cup” i Stowarzyszenie Family Cup wraz ze sponsorami oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, który zapewnił także poczęstunek.

Patronat nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

Wyniki:

Kategoria indywidualna (106 KB, PDF)
Kategoria 100 m stylem zmiennym (88,2 KB, PDF)
Kategoria Rodzinna (57,0 KB, PDF)