Otwarty Turniej Tenisa Stołowego 5. Memoriał Henryka Swędzioła

Zawodnicy z rakietkami przy stole do tenisa stołowego

11.11 Narodowe Święto Niepodległości to dzień kiedy w Olkuszu jest rozgrywany Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Turniej jest jednocześnie wspomnieniem Henryka Swędzioła – znakomitego człowieka, wieloletniego działacza oraz świetnego pedagoga i trenera tenisa stołowego, który w 2007 r., wspólnie z MOSiR w Olkuszu, zainicjował OTTS.

W tegorocznych zawodach wzięły udział 274 osoby, w tym gracze z Czech, którzy odwiedzili nasze miasto na zaproszenie klubu „KŁOS” Olkusz. Rozegrano 18 kategorii wiekowych z podziałem na dziewczęta/kobiety i chłopców/mężczyzn. W turnieju dla dzieci uczestniczyło 27 osób, w turnieju amatorów 97 osób, a w turnieju dla zawodników z licencjami, w którym także mogli brać udział amatorzy, wystartowało 150 osób.

Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska z KOZTS w składzie: Agnieszka Piotrowska, Józef Mierzwa oraz Andrzej Wieczorek.
Organizatorami turnieju i 5. Memoriału Henryka Swędzioła byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Powiatowe Zrzeszenie LZS, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. W przygotowanie i przeprowadzenie turnieju włączyli się zawodnicy i trenerzy LKS „Kłos” Olkusz. Sponsorem nagród w turnieju dla zawodników z licencjami była firma Modest z Łodzi.

Zawodnicy i kibice zgromadzeni w Hali MOSiR, w samo południe 11 listopada 2019 r., włączyli się w akcję „Niepodległa do Hymnu” i odśpiewali wspólnie hymn.

Za rok, zawsze 11 listopada, zapraszamy na kolejny turniej.

Wyniki:

Dziewczęta / Kobiety (96,2 KB, PDF)

Chłopcy / Mężczyźni (101 KB, PDF)