Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta – Faza Eliminacyjna – Sobota

Uczestnicy podczas rozgrywanego meczu fazy eliminacyjnej Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta

Za nami pierwszy dzień Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta. W sobotę do rywalizacji, której stawką jest awans do rundy finałowej przystąpiło 9 zespołów podzielonych na dwie grupy.

W stawce drużyn Grupy A, równych sobie nie miała młoda wolbromska „Ekipa Remontowa”, która z kompletem punktów uplasowała się na szczycie tabeli. 2. miejsce dla rutynowanej i naszpikowanej „ligowcami” drużyny „Technicznych”. Na kolejnych pozycjach „Napromilowani” oraz „Błysk” Zederman.

Zwycięzcy Grupy A udział w sobotnich zmaganiach zaczęli od wygranej 3:1 w meczu na szczycie z „Technicznymi”. Następnie bez straty gola i w stosunku 4:0 pokonali „Napromilowanych” oraz Błysk. Awans do przyszłotygodniowych finałów jak najbardziej zasłużony. „Techniczni” po kiepskim początku odbudowali się w meczu z „Napromilowanymi” i choć po pierwszej połowie przegrywali 1:2, to jednak byli w stanie przechylić szalę triumfu na swoją stronę, po zmianie stron aplikując rywalom cztery gole i ostatecznie wygrywając pewnie 5:2. Na koniec rywalizacji, zespół w którym zagrał m.in. zawodnik III-ligowego Motoru Lublin Sławomir Duda, bez trudu 3:0 ograł Błysk.

W Grupie B (jedynej pięciozespołowej) emocji również nie brakowało, choć tak jak w przypadku Grupy A, lider był tylko jeden. W tym przypadku równych sobie nie miała MCKS Jutrzenka. Zespół z Czeladzi wygrał wszystkie cztery mecze i 12 punktami na koncie zameldował się w rundzie finałowej. 2. miejsce dla „Pandemonium”, a więc ekipy która poza przegraną z liderem prezentowała solidny poziom, pokonując resztę konkurencji. Za plecami tej dwójki uplasowali się: Płomień Jerzmanowice, „Outsiders United” oraz „Młoda Przemsza”. Jutrzenka rozkręcała się z każdym kolejnym spotkaniem. Po wyrównanym starciu 4:3 pokonała złożony z nastoletnich graczy zespół z Klucz, a później odprawiła z kwitkiem „Pandemonium” – 2:0, „Outsidersów” – 2:1 oraz Płomień 3:1.

Najwięcej trafień pierwszego dnia eliminacji – 5, zdobył Kamil Kołodziej z Jerzmanowic. Niestety jego Płomień nie uzyskał kwalifikacji do turnieju finałowego, więc można przypuszczać, że szybko straci pierwszeństwo w indywidualnym rankingu.

AWANS do FINAŁU: Ekipa Remontowa oraz MCKS Jutrzenka;
2. MIEJSCA: Techniczni i Pandemonium (czekają na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach).

WYNIKI-SOBOTA (132 KB, PDF)