Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta – FINAŁY

Trzy najlepsze drużyny po dekoracji w Otwartym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Sebrnego Miasta

9 stycznia rozegrano finał Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta. Osiem najlepszych drużyn, które awansowały do fazy finałowej, walczyło w 2 grupach, z których została wyłoniona ścisła półfinałowa czwórka.

Każdy z zespołów przyjechał po wygraną, wiedząc, że liczy się każdy punkt, każda bramka. Niestety emocje „wzięły górę” nad umiejętnościami i już w pierwszym meczu drużyna „MCKS Jutrzenka” została zdyskwalifikowana z powodu niesportowego zachowania jednego ze swoich zawodników.

Od tej chwili, o puchar Srebrnego Miasta walczyło już tylko 7 ekip piłkarskich. W spotkaniach „na krzyż” ponownie doszło do „przepychanek” na boisku i mecz „Drewnianych Magików” z „Ekipą Remontową” został przerwany i sędzia „odgwizdał” walkower na rzecz wolbromskiej „Ekipy Remontowej”. Po bardzo wyrównanym pojedynku w II półfinale „Snajperzy” awansowali do finału (1:0), a drużyna „Co tu jest grane?” spotkała się w meczu o III miejsce z „Magikami”. Tym razem „Drewniani Magicy” stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali zespół z Osieka 4 do 1. Wysoki poziom gry w meczu finałowym sprawił, że dopiero indywidualny błąd „Snajperów” zadecydował o mistrzostwie dla „Ekipy Remontowej” (0:1).

Podsumowując: wygraną drużyny „Ekipa Remontowa” zakończyły się trzydniowe zmagania Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta, w którym wzięło udział 25 ekip. Zespół z Wolbromia w finałowym meczu pokonał drużynę „Snajperów”. Trzecie miejsce zajęli „Drewniani Magicy”, a poza podium, ale z nagrodą pocieszenia, znalazł się zespół „Co tu jest Grane?”.

Tytuł Króla strzelców utrzymał Remigiusz Curyło (Drewniani Magicy), który 18 razy celnie umieszczał „futbolówkę” w bramce. Pozostałe indywidualne wyróżnienia otrzymali:

Bartosz Fira (Ekipa Remontowa) – najlepszy bramkarz,

Dawid Tumiłowicz (Snajperzy) – najlepszy piłkarz.

Trzem najlepszym drużynom zostały wręczone dyplomy, medale, puchary i nagrody, natomiast czwarta drużyna otrzymała dyplom, statuetkę i nagrodę pocieszenia.

Współorganizatorem turnieju był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu, za co serdecznie dziękujemy Prezesowi PPN w Olkuszu Panu Bolesławowi Ściepurze oraz wszystkim sędziom prowadzącym mecze Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta, tj. Piotrowi Piekarzowi, Miłoszowi Bratkowi, Jackowi Tomsi, Ryszardowi Jaworskiemu, Pawłowi Opali, Tomaszowi Kaczmarczykowi, Bogusławowi Krawczykowi, Damianowi Glanowskiemu, Marcinowi Mrozowi i Idziemu Kucharczykowi.

Statystyki Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta 2020:
– 3 dni rozgrywek,
– 25 drużyn,
– 56 meczów,
– 232 uczestników,
– 226 goli.

Wyniki (109 KB, PDF)