Ferie z MOSiR-em 2020

Uczestnicy turnieju piłki nożnej podczas Ferii z MOSiR-em 2020

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, na tegoroczne zimowe ferie, przygotował szeroką i różnorodną ofertę dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Olkusz. W ciągu dwóch tygodni czasu wolnego od nauki przeprowadzono prawie 100 godzin aktywności sportowo-rekreacyjnych z animatorami oraz doświadczonymi instruktorami. W ofercie znalazły się zajęcia cykliczne, takie jak: nauka i doskonalenie pływania zorganizowane na krytej pływalni przy ZSPI nr 1, nauka jazdy na łyżwach, akademia karate i samoobrony, zimowa sekcja judo i ju-jitsu, szkółka tenisa ziemnego, animacje sportowe oraz rozgrywki planszowe. Lekcje na lodowisku prowadzili instruktorzy z krakowskiego klubu Walley, „ABC tenisa ziemnego” pan Rafał Krawczyk, naukę pływania – „Rodzinna Szkoła Pływania Jowity Gajos-Niewiary”, akademię karate i samoobrony – klub „Kyokushin Karate” z Bukowna, a zimową sekcję judo i ju-jitsu – KS Budowlani Sosnowiec. Wszystkie zajęcia były prowadzone pod okiem doświadczonych instruktorów, co gwarantowało prawidłowy postęp w nauce.

Animacje sportowe oraz rozgrywki planszowe, organizowane przez pracowników MOSiR w każdy wtorek i czwartek, jak zawsze przyciągnęły dużą grupę najmłodszych. W zabawach „w zbijanego”, „rzuty do celu”, „murarz” czy „wyścigi w rzędach” itp. każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą oraz otrzymać nagrodę za czynne uczestnictwo. Tegoroczną nowością były rozgrywki w popularne „planszówki”, takie jak „Grzybobranie”, „Super Farmer”, „Supernogi Stonogi”, „Bierki” oraz „Państwa-Miasta”. Zajęcia poza tym, że dostarczyły wiele radości i uśmiechu, to pozwoliły choć na kilka godzin odłożyć telefony i tablety.

Program zajęć uzupełniły turnieje sportowe organizowane w Hali Sportowo-Widowiskowej, przeznaczone dla starszej młodzieży. Turnieje halowej piłki nożnej rozegrano przy współpracy z OKS „Słowik” Olkusz, a cykl turniejów tenisa stołowego wraz z LZS „Kłos” Olkusz. Wyniki turniejów znajdują się poniżej.

Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.  Gościny użyczyli nam Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Olkuszu i firma WM International – właściciel  lodowiska Silver Ice.

Wszystkim uczestnikom zajęć wręczono dyplomy i słodycze, a najlepsi zawodnicy w cyklu turniejów tenisa stołowego otrzymali puchary, medale oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego. Organizatorem zajęć i fundatorem nagród oraz słodyczy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Komunikat z turniejów sportowych i rekreacyjnych organizowanych w ramach „FERII z MOSiR-em 2020” (137 KB, PDF)