W pandemii na jednośladzie – bezpiecznie i ekologicznie

Zawodnicy na rowerach podczas Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup w Silver Parku

Niestety, pomimo znacznego złagodzenia zakazów wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, nie możemy jeszcze zaprosić Państwa ani na rajd, ani na zawody rowerowe. W krótkiej fotorelacji przypominamy Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim „Family Cup” dla Amatorów, które w Olkuszu organizujemy nieprzerwanie od 2008 roku. Początkowo w Rabsztynie, a teraz w Parku Rekreacyjno – Krajobrazowym „Silver Park” przy ulicy Głowackiego.

Tych, którzy jeszcze nie zaczęli sezonu rowerowego, gorąco namawiamy do przemieszczania się własnym jednośladem zamiast  komunikacją miejską. To sposób na podtrzymanie kondycji, zwiększenie odporności, no i zachowanie dystansu między ludźmi.

Wybierając rower zamiast samochodu dbamy o środowisko, wybieramy styl życia ekologiczny i zdrowy. Jazda na rowerze to bezpieczna forma rekreacji i sportu, którą możemy uprawiać poza miastem (np. po olkuskich szlakach, o których pisaliśmy poprzednio). Ilość energii, której potrzebujemy poruszając się rowerem, jest porównywalna do ilości zużywanej podczas szybkiego marszu, ale odległość, którą w tym czasie pokonamy jest niemal trzy razy większa.

Pomysł na weekend – z jednośladem bezpiecznie i ekologicznie