Festyn Gier i Zabaw – „Żyj bez używek”

08.08 w sobotę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, w ramach „Wakacji z MOSiR-em 2020”, przeprowadził w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” Festyn Gier i Zabaw „Żyj bez używek”.

Ani tropikalna pogoda, ani konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego, nie przeszkodziły w dobrej zabawie.  Na początek należało odnaleźć ukryte skarby, które pomogły w odczytaniu hasła.  Młodsze dzieci rozwiązywały zadania wspólnie z rodzicami, a młodzież samodzielnie. W nagrodę za rozwiązanie zagadek, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, promującą zdrowy tryb życia i akcję profilaktyczną „Żyj bez używek”.

Dodatkową atrakcją Festynu były gry i zabawy rekreacyjne. Niektóre zupełnie nieznane jak angielski krokiet. Większość zna danie pod tą nazwą, natomiast po raz pierwszy uczestnicy mogli dowiedzieć się na czym polega gra sportowa. Poza tym można było grać w petanque, czyli bule, czyli kule, łowienie „rybek”, czy też wykazać się celnością w rzutach do … wiaderka.

Równolegle z Festynem, na skateplazie odbywały się zajęcia „Wakacyjnej szkółki nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych. A już dzisiaj o godz. 16.00 kolejne Extreme City czyli lekcje jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach (także w sobotę – 15.08 od 11.00), w środę 12.08 dzieci zagrają w krokieta i będą rzucać do celu, w czwartek zapraszamy na gry sprawnościowe.