Otwarty Turniej Tenisa Stołowego Memoriał Henryka Swędzioła

Chłopcy grają w tenisa stołowego

Z uwagi na liczne obostrzenia związane z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce oraz stale rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz obsługi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu wspólnie ze współorganizatorami, podjął decyzję o nieorganizowaniu 11 listopada br. Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego.

Od 2007 roku, 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, miłośnicy popularnego „ping-ponga” spotykali się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu podczas Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego. W 2015 r dla uczczenia pamięci Henryka Swędzioła, współtwórcy tej imprezy, odbył się 1. Memoriał jego imienia. W tym roku byłaby to już szósta edycja Memoriału.

W ubiegłorocznym turnieju wzięło udział przeszło 270 graczy, rozegrano 18 kategorii wiekowych z podziałem na dziewczęta/kobiety i chłopców/mężczyzn. W turnieju dla dzieci uczestniczyło 27 osób, w turnieju amatorów 97 osób, a w turnieju dla zawodników z licencjami, w którym także mogli brać udział amatorzy, wystartowało 150 osób.