Wakacje z MOSiR’em 2021

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przez cały lipiec i sierpień zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach „Wakacje z MOSiR`em 2021”.  Program tegorocznych „Wakacji” został podzielony na  tematyczne bloki, składające się z różnych aktywności sportowo-rekreacyjnych:

 1. Rozgrywki parkowe w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu:
 • gry terenowe czyli szukanie srebrnych skarbów,
 • żywa gra planszowa z zagadkami,
 • sportowe tory przeszkód,
 • zabawy z wiatrem czyli puszczanie latawców w Silver Parku,
 • petanka, gra w bule, gra w kule – ta sama nazwa, a ile zabawy,
 • angielski krokiet – tym razem to nie danie główne, a gra sportowa,
 • kręgle fińskie i zabawy celnościowe.
 • zabawy z mini piłką nożną,

Oświadczenie rodzica/opiekuna o stanie zdrowia dziecka

Zgoda rodzica/opiekuna na udział dziecka w zajęciach

Na Rozgrywki parkowe zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych z klas I-IV (także te, które naukę w pierwszej klasie zaczną od września), w każdy czwartek, począwszy od 1 lipca br., w godz. 11:00-14:00.

 1. Potyczki sportowe w OSW „Czarna Góra” w Olkuszu:
 • Lekkoatletyka na wesoło,
 • Turnieje piłki nożnej,
 • Turnieje tenisa ziemnego.

Oświadczenie rodzica/opiekuna o stanie zdrowia dziecka

Zgoda rodzica/opiekuna na udział dziecka w zajęciach

Potyczki sportowe to wspólna nazwa dla turniejów i zajęć przeprowadzanych na zmodernizowanym stadionie lekkoatletyczno – piłkarskim i kortach ziemnych.  We wtorki (w godz. 11:00-14:00), zajęcia lekkoatletyczne będą przeplatać się na zmianę z tenisem ziemnym. Turnieje tenisa będą odbywać się w formule znanej z lat ubiegłych, w kilku kategoriach wiekowych. Tegoroczną nowością jest „lekkoatletyka na wesoło” czyli aktywności sportowe inspirowane najstarszą dyscypliną sportu opartą na naturalnym ruchu. Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne: biegi, skoki, rzuty i chód były w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który z dawien dawna musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem.

Natomiast w każdą środę (w godz. 11:00-14:00) piłkarze – amatorzy będą mogli wziąć udział w turniejach piłki nożnej, organizowanych co tydzień dla innej kategorii wiekowej. Miejscem rozgrywek będzie nowe, profesjonalne boisko ze sztuczną trawą w OSW „Czarna Góra”.

 1. Wakacyjna szkółka nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu:

Po raz kolejny wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym Extreme Live For Ride z Dąbrowy Górniczej organizujemy „Wakacyjną szkółką nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach”. Szkolenia oraz warsztaty będą prowadzone przez całe wakacje, we wtorki (godz. 16:00 – 19:00) oraz soboty (godz. 11:00 – 14:00), na skateplazie w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu. Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą od podstaw nauczyć się jeździć na deskorolce, rolkach czy hulajnogach oraz tych, którzy już jeżdżą i chcą rozwijać swoje umiejętności. W ramach projektu „Extreme City” będzie promowana bezpieczna jazda pod hasłem „Jazda w kasku nie boli”.  Kadrę instruktorską stanowią zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem w uprawianiu sportów wyczynowych i każdy z nich posiada licencję instruktorską z poszczególnych dyscyplin.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Oświadczenie rodzica/opiekuna o stanie zdrowia dziecka

Zgoda rodzica/opiekuna na udział dziecka w zajęciach

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć i na pierwsze spotkanie zaplanowane na czwartek 1 lipca br. od godz. 11.00 w Silver Parku (ul. Głowackiego).

Wobec trwającego stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,  warunkiem uczestnictwa we wszystkich zajęciach „Wakacji z MOSiR`em 2021” jest przedstawianie:

– każdorazowo przed zajęciami pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia;  

– uzupełnionej i podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego zgody na udział w zajęciach –  tylko raz, przed pierwszymi zajęciami.

Wzory oświadczeń i zgody będą dostępne do pobrania pod informacjami szczegółowymi o zajęciach oraz u instruktorów prowadzących zajęcia.

Program imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży przebywających w Olkuszu został dostosowany do ustanowionych rozporządzeniami Rady Ministrów określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wszystkie obiekty MOSiR są bezpieczne, a urządzenia i sprzęt sportowy są na bieżąco dezynfekowane.

Harmonogram zajęć Wakacji z MOSiR’em 2021

Regulamin Wakacji z MOSiR’em 2021