Rodzinne potyczki sportowe „Razem w Parku”

Uczestnicy Rodzinnych Potyczek Sportowych "Razem w Parku"

1 sierpnia w niedzielę, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przeprowadził Rodzinne Potyczki Sportowe „RAZEM W PARKU”. Zawody odbyły się na Stadionie Lekkoatletyczno – Piłkarskim na Czarnej Górze. Stara lokalizacja, ale zupełnie inne, teraz świetne warunki do biegania, skoków, i rzutów. W tej imponującej przestrzeni zaplanowano 4 konkurencje: sztafetę rodzin, tor przeszkód, skoki w dal oraz tajemniczy „zwinny poligon”. Niestety deszcz pokrzyżował plany organizatorów, na szczęście przeprowadzono w całości jedną konkurencję tor przeszkód i udało się wyłonić zwycięzców. Tor przeszkód pokonywali na zmianę rodzice i dzieci, gdy startował rodzic to dziecko asystowało mu, gdy dziecko to wspomagał je rodzic. Przed startem najmłodszych zawodników zmogła trema, ale pomoc trenera i psychologa w jednym czyli rodzica pomogła i dzieci wystartowały. Ostatnie rodziny kończyły konkurencję w deszczu.

Najlepsza trójka w kategorii dzieci młodszych to:

 1. Wojtek Kardas
 2. Olek Ordys
 3. Kuba Pasternak

W kategorii dzieci starszych kolejne miejsca zajęli:

 1. Tomek Baran
 2. Lidia Tylak
 3. Mateusz Tylak

W obu konkurencjach wystartowało łącznie 15 rodzin.

Oczekując na zmianę pogody przeprowadzono ceremonię wręczenia nagród dzieciom, które przez cały lipiec brały udział w Rozgrywkach parkowych.

 Miejsca na podium zajęli:

 1. Antoś Cieśla
 2. Laura Cieśla
 3. Aniela Kocjan

Na kolejnych miejscach znaleźli się:

 1. Antoś Pasternak

5-8 ex aequo (wg alfabetu): Antoś Kocjan, Roksana Małysa, Radek Małysa i Zuzia Wąs

 1. Kuba Pasternak

We wszystkich zajęciach w lipcu wzięło udział 26 dzieci, w tym 17 uczestniczyło tylko w jednych zajęciach i dla nich przewidzieliśmy upominki pocieszenia.  Wszystkie obecne dzieci odebrały nagrody, a te, które nie mogły wczoraj przyjść na stadion, odbiorą nagrody na najbliższych zajęciach.

Zapraszamy w sierpniu na kolejne zajęcia „Wakacji z MOSiR`em 2021” i obiecujemy dokończyć  Rodzinne Potyczki Sportowe „RAZEM W PARKU” po wakacjach, na przełomie września i października.

Do zobaczenia.

Relację z wydarzenia znajdziecie również na Olkusz naszemiasto