Relacja z zajęć i turniejów sportowych organizowanych w lipcu w ramach „WAKACJI z MOSiR’em 2021”

Uczestnicy Wakacji z MOSiR'em 2021

Połowa wakacji za nami, zatem czas na pierwsze podsumowania i na relację z przeprowadzonych w lipcu zajęć i turniejów sportowych w ramach „WAKACJI z MOSiR’em 2021”.

Wakacyjny program imprez sportowo-rekreacyjnych to trzy tematyczne bloki:

  • Rozgrywki parkowe, gdzie dzieci zmagają się w sportowych torach przeszkód na czas, grach terenowych oraz zabawach rekreacyjnych. Miejscem Rozgrywek jest Park Rekreacyjno-Krajobrazowy „Silver Park” w Olkuszu.
  • „Wakacyjna szkółka nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach” to szkolenia i warsztaty prowadzone przez całe wakacje, dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki) na skateplazie w „Silver Parku”, po raz kolejny organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym Extreme Live For Ride z Dąbrowy Górniczej. Kadrę instruktorską szkoleń stanowią zawodnicy z licencjami z poszczególnych dyscyplin oraz wieloletnim doświadczeniem w uprawianiu sportów wyczynowych.
  • Potyczki sportowe to „Lekkoatletyka na wesoło”, drużynowe turnieje piłki nożnej oraz turnieje tenisa ziemnego. Zajęcia lekkoatletyczne odbywają się na zmodernizowanym stadionie lekkoatletyczno – piłkarskim, a uczestnicy kolejno poznają poszczególne dyscypliny: rzuty, skoki ,biegi i chód.

 W lipcu we wszystkich zajęciach i turniejach „Wakacji z MOSiR`em 2021” uczestniczyło 406 osób. Nie wszystkie, wcześniej zaplanowane, zajęcia się odbyły, czasem z powodu niesprzyjającej pogody, a czasem z powodu braku chętnych. W lipcu nie znalazł się nikt, kto chciałby zmierzyć się z innymi w turnieju w tenisa ziemnego. Młodym tenisistom dajemy jeszcze szansę i zapraszamy na korty we wtorki 10 i 24 sierpnia.

Zmieniamy także dotychczasową formułę środowych turniejów piłki nożnej. Mała frekwencja drużyn w dotychczasowych zajęciach i napływające do nas prośby o przyjmowanie pojedynczych dzieci sprawiły, że od następnych zajęć czyli od 11 sierpnia 2021 r. zapraszamy indywidualnie wszystkich chętnych chcących pokopać piłkę na nowym boisku ze sztuczną trawą w Olkuszu. Na każdych zajęciach będzie trening piłkarski i mini turnieje, a na zakończenie zajęć 25 sierpnia najaktywniejszym rozdamy 3 piłki do nogi. W zajęciach 11, 18 i 25 sierpnia mogą brać udział dzieci ze szkół podstawowych. Nie odbędą się wcześniej zaplanowane turnieje dla młodzieży ze szkół średnich.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Wyniki z przeprowadzonych zajęć i turniejów organizowanych podczas Wakacji z MOSiR’em 2021

Harmonogram zajęć Wakacji z MOSiR’em 2021 – sierpień