I Turniej Siatkówki w Dolince

Zawodnicy I Turnieju Siatkówki w Dolince

22 sierpnia Zarząd Osiedla Młodych wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizowali I Turniej Siatkówki w Dolince. Turniej został rozegrany na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Reja/Nałkowskiej. W siatkarskich zawodach walczyło 5 drużyn. Rozgrywki toczyły się w 2 grupach eliminacyjnych, systemem „każdy z każdym” ze skróconymi setami do 21 punktów. Do fazy finałowej weszli zwycięzcy grup eliminacyjnych, którzy rozegrali mecz finałowy („Kumple” i „Faworki”), a drużyny z drugich miejsc walczyły o trzecie miejsce („Bez nazwy” i „Dajcie Wygrać”). Trzecie miejsce zdobyła drużyna „Bez nazwy” (21:9, 21:10), a na pierwszym miejscu uplasował się zespół „Kumple” (25:12, 25:10). Najlepsze drużyny otrzymały medale oraz nagrody rzeczowe.

Dodatkowo, w czasie trwania turnieju, przeprowadzono animacje sportowe dla dzieci. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w takich zabawach jak: rzuty do celu woreczkami, „jeżykami” i ringo, „gra w kółko i krzyżyk”, „wyławianie rybek” czy „kolorowa układanka”. Każdy uczestnik animacji mógł liczyć na słodki poczęstunek.

Na zakończenie imprezy organizatorzy zaproponowali wszystkim chętnym koszykarski konkurs rzutów za trzy punkty, a najmłodszym konkurs rzutów osobistych. Najlepsi zawodnicy otrzymali odblaskowe gadżety.

Patronat medialny objęła: Gazeta Olkuska.