Głosuj na Olkusz w „Turystycznych Skarbach Małopolski”

Baner promujący Małopolskie Skarby Turystyczne

Aż dziewięć  najciekawszych atrakcji turystycznych Olkusza zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu  „Turystyczne Skarby Małopolski” na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego.

– Bardzo się cieszę, że tak wiele atrakcji turystycznych z naszego terenu zakwalifikowało się do tego konkursu. Serdecznie zachęcam do głosowania, bo to od Państwa głosów zależą wyniki plebiscytu. Sam udział w tym konkursie to świetny sposób na promocję naszych atrakcji i zabytków i z całą pewnością zachęci on wiele osób do odwiedzenia Srebrnego Miasta, do którego gorąco zapraszam. – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Głosy na poszczególne atrakcje można oddawać do 21 września 2021 r. za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy już w październiku! Konkurs jest podzielony na kilka kategorii. W kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna” zachęcamy do głosowania na Olkusz. Łącznie do tej kategorii konkursu zakwalifikowało się 17 miejscowości z całej Małopolski.

Z kolei w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” zachęcamy do głosowania na Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich oraz na Olkuskie Szlaki Rowerowe. W tej kategorii można oddawać głosy na 9 szlaków w Małopolsce.  W kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” zachęcamy do głosowania na „Weekendy w Rabsztynie – W wehikule czasu”, czyli cykl bezpłatnych wydarzeń organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, jakie odbywały się przez całe wakacje na zamku Rabsztyn. Można także głosować na Letni Festiwal Organowy, cykliczne wakacyjne wydarzenie muzyczne organizowane pod patronatem burmistrza Olkusza przez olkuską parafię św. Andrzeja i Stowarzyszenie na rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla we współpracy z MOK Olkusz. Łącznie w tej kategorii, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 9 wydarzeń i akcji.

Zachęcamy także do głosowania na Zamek Rabsztyn, najnowszą, olkuską atrakcję, czyli niezwykłą ekspozycję „Podziemny Olkusz” oraz Park Rekreacyjno – Krajobrazowy „Silver Park”, które zakwalifikowały się do kolejnej kategorii .„Unikatowa atrakcja turystyczna”. W tej kategorii o zwycięstwo walczy, aż 38 atrakcji. Warto także zagłosować na Kawiarnię „Zamek Rabsztyn”, która startuje w kategorii „W gościnie – oferta kulinarna”.

Ideą konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną jest promowanie i popularyzacja najciekawszych ofert i produktów turystycznych Małopolski. Dlatego na stronie konkursu znajduje się krótki opis każdego z kandydatów wraz ze zdjęciem, co ma zachęcić turystów do odwiedzenia tych miejsc, czy wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach. Kandydatury, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu zgłaszały: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla.

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2022 roku. Poza tym, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.