NSP 2021 – OSTATNI DZWONEK – SPIS TRWA DO 30 WRZEŚNIA

Spis powszechny

Drodzy mieszkańcy

Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało 15 dni. Dołóżmy wszelkich starań,  aby się spisać. Można samodzielnie spisać się na stronie www.spis.gov.pl, lub odebrać telefon od rachmistrzów spisowych. Jak już Państwo wiecie, w budynku Urzędu Miasta i Gminy  w Olkuszu są czynne dwa stanowiska spisowe podczas godzin pracy urzędu pok. 114 (parter) oraz pok. 207 (I-piętro).

Aby umożliwić jak największej liczbie mieszkańców spisanie się, informuję Państwa, że podczas imprez kulturalnych na olkuskim Rynku w dnia 17-18 września 2021 będziemy gościć pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie oraz naszych rachmistrzów spisowych, którzy służą pomocą przy spisaniu się. Pod budynkiem urzędu będą rozłożone dwa namioty spisowe.

PIĄTEK 17 września 2021 r. w godzinach 9.00 – 14.00 dyżur będą pełnić:

– pracownicy urzędu statystycznego,

SOBOTA 18 września 2021 w godzinach  12.00 – 18.00 dyżur będą pełnić:

– pracownicy urzędu statystycznego oraz

– rachmistrze spisowi.

Pamiętaj, że wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione. Udział w NSP jest OBOWIĄZKOWY. Za odmowę udziału w spisie można zostać ukaranym grzywną do 5 tys. złotych. Przepisy reguluje ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam

 

Gminny Komisarz Spisowy

          Roman Piaśnik

                                                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz