RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE

Uczestnicy Rodzinnych Rozgrywek Sportowych na podium

24.10 (niedziela) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przeprowadził „Rodzinne Rozgrywki Sportowe”. W pierwszej rundzie, która miała miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Wiejskiej 1a wzięło udział 6 drużyn, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki i dzieci ze szkół podstawowych z klasy 1-3. Rodziny zmierzyły się w trzech konkurencjach: turnieju mini piłki nożnej, zabawach sprawnościowych na torze przeszkód oraz trójboju. Udział w każdej konkurencji był oddzielnie punktowany, a o miejscu na podium decydowała suma wszystkich punktów.

W turnieju mini piłki nożnej 4 rodziny z dziećmi z klas 1-3 grały każdy z każdym, a zwyciężyła rodzina Piotra Baumanna. Przedszkolaki, zamiast grać na 2 bramki, startowały w piłkarskim slalomie zakończonym strzałem na bramkę. Laura Cieśla z mamą pokonały tor szybciej niż Jakub Baumann, któremu również towarzyszyła mama.

W sprawnościowym torze przeszkód najszybsi byli także Piotr Baumann i Laura Cieśla.

Przenoszenie woreczków, przeciąganie liny i rzuty piłką do celu to konkurencje składające się na trójbój. W kategorii przedszkolaków we wszystkich zabawach wygrała Laura Cieśla. Wśród starszych dzieci Piotr Baumann, Antoś Cieśla i Antoś Pasternak w 15 sekund przenieśli po 6 woreczków, a Adaś Baumann 3. Piłeczką tenisową najcelniej rzucała drużyna Piotra Baumanna. W przeciąganiu liny siły były bardzo wyrównane, ale po 2 punkty zdobyli bracia Baumann, a po jednym Antoś Cieśla i Antoś Pasternak,

Klasyfikacja po pierwszej rundzie:

Przedszkolaki:

I m.  Laura Cieśla – 15 pkt

II m. Jakub Baumann – 9 pkt

Dzieci ze szkół podstawowych klasy 1-3

            I m. Piotr Baumann – 21 pkt

            II m. Antoś Pasternak – 13 pkt

            III m. Adam Baumann – 11 pkt

            IV m. Antoś Cieśla – 3 pkt

Najlepsze rodziny z każdej kategorii otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem      nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Na kolejne spotkanie, zapraszamy w lutym lub marcu 2022 r., też do Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu.