XXIV Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej o Puchar Biskupa Sosnowieckiego, Wojewody Małopolskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

Zwycięzcy na podium podczas XXIV Turnieju Tenisa Stołowego LSO o Puchar Biskupa Sosnowieckiego, Wojewody Małoposkiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

04.12 w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu został rozegrany XXIV Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej o Puchar Biskupa Sosnowieckiego, Wojewody Małopolskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Zgłosiło się 58 zawodników z 17 dekanatów, którzy startowali w 4 kategoriach indywidualnych oraz  w klasyfikacji zespołowej, w której został wyłoniony najlepszy dekanat. W tym roku puchar dla najlepszego dekanatu zdobyli zawodnicy z Św. Katarzyny w Wolbromiu, II miejsce Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej, III miejsce NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Zawody ministrantów zostały rozegrane systemem pucharowym do dwóch przegranych spotkań. W kategorii duchownych grano systemem „każdy z każdym”, ale w dwóch grupach. Do fazy finałowej awansowało po dwóch najlepszych księży z każdej grupy, którzy rozegrali półfinały, mecz o 3 miejsce oraz finał. Zwycięzcy kategorii indywidualnych otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W kategorii „Ministrant” zwyciężył Piotr Macherzyński (Dekanat Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu), w kategorii „Lektor Młodszy” najlepszy okazał się Szymon Kot (Dekanat Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu), w kategorii „Lektor Starszy” na najwyższym stopniu podium stanął Adrian Pietrzak (Dekanat Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu), a w kategorii „Duchownych” zwyciężył Ks. Krzysztof Jabłoński (Dekanat Św. Barbary w Sosnowcu).

Wyniki