FERIE Z MOSiR’em 2022

Uczestnicy animacji sportowych na podium

Ferie zimowe z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu dobiegły końca. W tym czasie zorganizowano prawie 100 godzin ruchu i zabawy dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Olkusz. W programie aktywności sportowo-rekreacyjnych znalazły się zajęcia cykliczne, takie jak: nauka i doskonalenie pływania (zorganizowane na krytej pływalni przy ZSPI nr 1), akademia karate i samoobrony, szkółka tenisa ziemnego, trening piłki nożnej, animacje sportowe, strefa sportowych gier towarzyskich oraz turnieje tenisa stołowego. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonych instruktorów: „ABC tenisa ziemnego” prowadził pan Tomasz Bocianowski, naukę pływania – „Rodzinna Szkoła Pływania Jowity Gajos-Niewiary”, trening piłki nożnej – Olkuski Klub Sportowy „Słowik”, akademię karate i samoobrony – klub „Kyokushin Karate” z Bukowna, a turnieje tenisa stołowego były rozgrywane pod okiem trenerów i zawodników LKS „Kłos” Olkusz. Pozostałe zajęcia przeprowadzili pracownicy MOSiR w Olkuszu.

uczestnicy animacji sportowych podczas wyścigu sztafet

„Animacje sportowe” dla najmłodszych odbyły się w cyklu 3 spotkań, a na każdym z nich organizatorzy zaproponowali wiele zabaw i gier indywidualnych oraz drużynowych, a także konkurencje sportowe, w których uczestnicy zdobywali punkty. Dzieci wzięły udział w zawodach na „sześcioramiennej śnieżynce”, torze przeszkód z mini piłką nożną, w „halowej grze planszowej”, turnieju w „przeciąganiu hula-hop z piłką”, wyścigach krążków hokejowych oraz „grzybków”. Zajęcia odbywały się na sali głównej, gdzie było wystarczająco dużo miejsca na grę w zbijaka, wyścigi w rzędach, slalomy, sztafety itd.  Bez względu na miejsce zajęte w klasyfikacji generalnej, każde dziecko otrzymało nagrodę rzeczową za czynne uczestnictwo.

Nowością tegorocznych ferii była „Strefa gier” czyli rozgrywki w towarzyskie gry sportowe, takie jak piłkarzyki, dart, tenis stołowy oraz „planszówki”. Ideą tych zajęć było pokazanie młodzieży, że warto na chwilę odłożyć telefony i tablety i spotkać się z innymi uczestnikami w „realu”.

Uczestnicy ferii grają w piłkarzyki

Ogółem przez dwa tygodnie „Ferii z MOSiR-em 2022”, z różnych form aktywności skorzystało 840 uczestników. Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.

Na zakończenie zajęć uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Najlepsi zawodnicy w cyklu turniejów tenisa stołowego, poza dyplomami otrzymali medale i nagrody w postaci sprzętu sportowego. W „Animacjach sportowych” rozdano nagrody wszystkim biorącym udział w klasyfikacji generalnej. Uczestnikom „Akademii karate i samoobrony” miłą niespodziankę sprawiła firma Plexiled.pl z Olkusza, która ufundowała pamiątkowe medale.

Uczestnicy turniejów tenisa stołowego na podium podczas ferii z MOSiR'em 2022

Pozostałe trofea, nagrody i słodycze zapewnił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

„Ferie z MOSiR`em 2022” zostały przygotowane wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1, klubem Kyokushin Karate, OKS „Słowik” i sekcją tenisa stołowego LKS „Kłos” Olkusz.

Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach i już teraz zapraszamy na „Wakacje z MOSiR`em”.