RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE – II runda

Uczestnicy Rodzinnych Rozgrywek Sportowych

27.02 w II rundzie „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” wzięło udział 8 drużyn, w tym kilka rodzin przyszło po raz pierwszy. Ponownie były reprezentowane 2 kategorie: przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkół podstawowych. Rodziny zmierzyły się w mini turnieju piłki ręcznej i na dwóch sprawnościowych torach przeszkód.

Mecze piłki ręcznej rozegrano systemem „każdy z każdym”, na uproszczonych zasadach, m.in. dzieci nie musiały kozłować, nie liczono „kroków” i zaliczano tylko bramki zdobyte przez dzieci. Jeśli mecz kończył się remisem o zwycięstwie decydowały rzuty karne.

Turniej przebiegał najpierw w grupie dzieci (5 drużyn), następnie w przedszkolakach (3 drużyny). W kategorii dzieci z młodszych klas szkół podstawowych wygrała rodzina Piotra Baumanna, a w przedszkolakach Piotra Rejnowicza.

Pierwszym sprawnościowym zadaniem była „Śnieżynka”, czyli tor przeszkód, wyglądem przypominający płatek śniegu. „Śnieżynka” składa się z sześciu zadań, wykonywanych naprzemiennie przez dziecko i rodzica. Zadanie najszybciej wykonały drużyny Piotra Baumanna (w grupie dzieci) i Piotra Rejnowicza (w przedszkolakach)

Ostatnie punktowane zadanie także nawiązywało do zimy. „Bałwankom” zbudowanym z piłek lekarskich, należało włożyć czapki z „pomponami” z gumowych piłek, a następnie strącić „pompon” piłeczką tenisową, udającą „śnieżkę” (zwaną gdzieniegdzie pigułą lub gałą). W tej konkurencji najlepsi to: Zofia Rejnowicz (w grupie dzieci) oraz Kuba Pasternak (w przedszkolakach).

Klasyfikacja w drugiej rundzie:

Przedszkolaki:

I m.  Piotr Rejnowicz – 16 pkt (także lider klasyfikacji generalnej)

II m. Kuba Pasternak – 14 pkt

III m. Jakub Baumann – 6 pkt

Dzieci ze szkół podstawowych klasy 1-3

I m. Piotr Baumann – 22 pkt (także lider klasyfikacji generalnej)

II m. Antoś Pasternak – 14 pkt

III m. Zofia Rejnowicz – 12,5 pkt

IV m. Adam Baumann – 12 pkt

V m. Zofia Sobczak – 3 pkt

 

Najlepsze rodziny z każdej kategorii otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem      nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Kolejne, ostatnie spotkanie, odbędzie się pod koniec kwietnia lub w maju 2022 r. Dokładną datę  zamieścimy na stronie i FB  MOSiR oraz przekażemy sms`ami. Zapraszamy do udziału.