Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

Zawodnicy grają w siatkówkę podczas Otwartego Turnieju Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

27.03 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Wiejskiej 1a w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził „Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta”.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej epidemią COVID – 19, na zaproszenie organizatorów szybko odpowiedziało 25 drużyn, ale tylko 18 amatorskich zespołów mogło zagrać w turnieju (maksymalna liczba miejsc na jednodniowe zawody). Eliminacje rozegrano w 6 grupach, systemem „każdy z każdym”, równolegle na trzech boiskach. Do dalszego etapu awansowało sześć drużyn, po jednym, najlepszym zespole z każdej grupy. I tak ciekawie się złożyło, że w grupie „A” znalazły się zespoły z Olkusza, a w grupie „B”  teamy z Krakowa. Rozgrywki w grupach dalej toczyły się systemem „każdy z każdym”. Do ścisłego finału awansowały 4 zespoły. Zwycięzcy „PKS Janusz” z Krakowa oraz „Pędzące Wielbłądy” z Olkusza rozegrali mecz o Puchar Srebrnego Miasta – 2:0 dla „PKS Janusz” (25:20, 25:20), a drużyny z drugich miejsc „Epta W.H. Group” z Krakowa oraz „Koledzy” z Olkusza toczyły bój o trzecie miejsce na podium – 2:1 dla Epta W.H. Group (25:18, 17:25, 15:5).

Zastępca Burmistrza pan Łukasz Rychlewski, przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki pan Wojciech Ozdoba i Dyrektor MOSiR w Olkuszu pan Jacek Bujas wręczyli trzem najlepszym drużynom puchary, medale, dyplomy i nagrody, natomiast czwarta drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom i nagrodę pocieszenia. Najlepszym zawodnikiem turnieju została wybrana Magdalena Jaszkowska z drużyny „Pędzące Wielbłądy”.

Podczas turnieju zostało rozegranych 26 meczów, z których wiele kończyło się wynikiem 23-24 do 25 punktów (eliminacje rozgrywano do 25 pkt bez przewagi). Niewątpliwie wpływ na to miał bardzo wysoki i wyrównany poziom drużyn, które olkuskiej publiczności „zaserwowały” prawdziwą siatkarską ucztę.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie w składzie: Piotr Kruk, Adrian Panasiuk, Rafał Pawłowski i Grzegorz Walczyński.

Organizatorem turnieju i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

 

Klasyfikacja:

1 m – PKS Janusz z Krakowa

2 m – Pędzące Wielbłądy z Olkusza

3 m – Epta W.H. Group z Krakowa

4 m – Koledzy z Olkusza

 

Tabela turniejowa