Rodzinne Rozgrywki Sportowe – III Runda

Uczestnicy Rodzinnych Rozgrywek Sportowych na podium

24.04 (niedziela) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przeprowadził finałową, III rundę „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” w sezonie 2021/2022. Tradycyjnie ostatnie, trzecie spotkanie rozgrywek otwierało sezon imprez plenerowych. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany i zawody zaplanowane w Silver Parku odbyły się w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR. Program zawodów uległ modyfikacji i zamiast wyścigu rowerowego rodziny pokonywały tor rowerowy, wymagający precyzji przy pokonywaniu kolejnych przeszkód. Następnie odbyły się biegi sztafetowe. Przedszkolaki pokonywały dystans ½ obwodu hali, ich rodzice 1 i ½ obwodu, a starsze dzieci biegły na przemian z rodzicami po 2 obwody hali. Na zakończenie organizatorzy przygotowali 4 zadania wymagające celności: mini krokiet, rzuty woreczkami, trafienie lotką i „bilardobule”.

W spotkaniu wzięło udział 9 rodzin.

Przedszkolaki:

I m. Piotr Rejnowicz

II m. ex aequo Jakub Baumann i Jakub Pasternak

Dzieci ze szkół podstawowych kl. I-III:

I m. Zofia Rejnowicz

II m. Piotr Baumann

III m. Antoś Pasternak

IV m. Zofia Sobczak

V m. Zuzia Wąs

VI m. Adam Baumann

Pucharami uhonorowano zwycięzców w klasyfikacji generalnej, prowadzonej od pierwszego spotkania rodzinnych zmagań 2021/2022. We wszystkich spotkaniach wzięło udział 11 rodzin, z czego 8 uczestniczyło minimum w 2 rundach.

Przedszkolaki:

I m. Piotr Rejnowicz – 29 pkt

II m. Jakub Baumann – 27 pkt

III m. Kuba Pasternak – 22 pkt

Dzieci ze szkół podstawowych kl. I-III:

I m. Piotr Baumann – 55 pkt

II m. Antoś Pasternak – 41 pkt

III m. Zofia Rejnowicz – 36,5 pkt

IV m. Adam Baumann – 33 pkt

V m. Zofia Sobczak – 22 pkt

Poza klasyfikacją generalną znalazły się drużyny Laury Cieśli (przedszkolaki) oraz Zuzi Wąs i Antosia Cieśli (szkoły podstawowe), które uczestniczyły tylko w jednej rundzie rozgrywek.

Fundatorem pucharów i nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.