Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej: piłka ręczna chłopców

Chłopcy rozgrywają mecz piłki ręcznej podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

25 kwietnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Organizatorem turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

W pierwszym etapie Igrzysk zmierzyło się 9 drużyn ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Olkusz: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 9, SP w Osieku, SP w Witeradowie oraz SP w Zedermanie. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy po trzy drużyny, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Do grupy półfinałowej awansowali zwycięzcy z każdej grupy: SP nr 3, SP nr 2 oraz SP w Witeradowie. Chłopcy z SP nr 3 w pierwszym meczu pokonali SP nr 2 3:0, a w drugim o zwycięstwie z SP w Witeradowie rozstrzygnęły dopiero rzuty karne 1:0 (2:2).

W finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej SP nr 3 zmierzyła się z zespołami z Bukowna i Rodaków. „Olkuska trójka” i tym razem pokonała rywali 7:1 oraz 3:0.

Wyniki:

Półfinały:

I m – SP nr 3

II m – SP z Witeradowa

III m – SP nr 2

Finały:

I m – SP nr 3

II m – Bukowano

III m – Rodaki