WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM POWIATOWEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

30 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu na uroczystej akademii zwycięzcom Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wręczono nagrody i dyplomy. W tym roku powiat olkuski na wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie.

W uroczystości i jednocześnie podsumowaniu Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu wzięli udział Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Olkuszu Pan Łukasz Rychlewski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Pan Jacek Bujas, Ratownik Medyczny Mariusz Krawczyk, Ratownik Mateusz Jedynak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu nadkomisarz Dominik Szot, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego aspirat sztabowy Jerzy Pałka oraz starszy aspirant Sebastian Sarecki, opiekunowie wraz z laureatami turnieju oraz uczniowie szkoły.  Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się  przemówieniem Pani Dyrektor Gryżyny Kaziród.  

Przypomnijmy.

Do powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym (22.04.2022 r.) zgłosiło się 13 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu. Tradycyjnie już, część teoretyczna odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Z kolei część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.W Szkole Podstawowej nr 5 uczestnicy  przystąpili do pisania testów wiedzy.  Potem zmagania przeniosły się na teren ośrodka sportowego, gdzie uczniowie przystąpili do konkurencji  z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz  na rowerach  pokonywali tor przeszkód.

Najlepszą drużyną  (grupa I w wieku 10-12 lat, rocznik 2010 i młodsi) w powiecie olkuskim okazali się być uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w OlkuszuII miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie, III miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu.

Najlepsza drużyna w powiecie olkuskim (grupa starsza), która zajęła I miejsce to, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Żuradzie,III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu. 

Nagrody zostały wręczone grupowo  i indywidualne. Ich fundatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Pan Roman Piaśnik oraz Wójt Gminy Trzyciąż Pan Roman Żelazny. Fundatorom nagród dziękujemy za wsparcie i pomoc finansową.

Wszystkim uczestnikom: uczniom oraz nauczycielom, serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i za przygotowanie i wielkie poświęcenie. Pani Dyrektor i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 5, Panu Dyrektorowi i pracownikom MOSiR, Prezesowi Nowego Szpitala w Olkuszu oraz ratownikom medycznym za współorganizowanie tego konkursu.

Źródło: https://olkusz.policja.gov.pl/