IV SENIORALIA 2022 – OLKUSKIE DNI SENIORA

11 czerwca odbyły się  IV Senioralia 2022 czyli olkuskie Dni Seniora. O godz. 14.50 na olkuskim Rynku, przy pięknej, słonecznej pogodzie, ruszył radosny i kolorowy korowód, który prowadził  Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Roman Piaśnik z przedstawicielami Olkuskiej Rady Seniorów.

Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty i różnorodny program, występy wokalne przeplatały się z pokazami tańca, utwory muzyki rozrywkowej z  piosenkami ludowymi, a pasodoble z trojakiem i oberkiem.

W tym roku w organizację Senioraliów włączył się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu i przeprowadził gry i zabawy sportowe. Chętni pokonywali tor przeszkód, rzucali do celu, układali „tak i na opak” kolorowe „grzybki”. Wszyscy uczestnicy animacji otrzymali okolicznościowe upominki przygotowane przez Olkuską Radę Seniorów.

Świętu olkuskich seniorów na Rynku towarzyszyły m.in. prezentacje grupy malarstwa, rękodzieła i ceramicznej Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponadto przed południem w pierwszej części Dni Seniora w Centrum Kultury, przy ul. Szpitalnej 32, zaprezentowano cykl wykładów, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

Relacja  Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.