SŁONECZNY WEEKEND Z MOSiR`em

16 i 17.07 olkuszanie mogli wziąć udział w wielu imprezach sportowo – rekreacyjnych przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

W sobotę i w niedzielę w II Turnieju Tenisowym Orlich Gniazd zmierzyło się 56 tenisistów, którzy rywalizowali  w 5 kategoriach: singiel kobiet, singiel mężczyzn (z podziałem na kategorie wiekowe: do i powyżej 50 lat) oraz debel kobiet i mężczyzn. Szczegółowe wyniki podamy niezwłocznie po opublikowaniu ich na stronie Tennis Open. Poza klasyfikacją główną wyłoniono najlepszych olkuszan i są to Marta Bukowska-Warzecha i Paweł Pomierny.

Organizatorami turnieju byli: Fundacja TENNIS OPEN z Katowic i MOSiR w Olkuszu, a Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik objął turniej patronatem honorowym. Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski.

 

W sobotnie (16.07) popołudnie wszystkie drogi prowadziły do Silver Parku na Dzień baniek mydlanych i Święto kolorów. Organizator przygotował nieograniczoną ilość darmowego płynu i ogólnodostępne zestawy do baniek tak, aby każdy mógł stworzyć swoją wymarzoną bańkę. Można było zamknąć się w bańce mydlanej lub wziąć udział w konkursach z nagrodami. Pojawiła się też słynna Kicia Kocia, która bawiła się z najmłodszymi, pozowała do zdjęć, a nawet rozdawała autografy.

O 17.35 nad Silver Parkiem pojawił się pierwszy kolorowy obłok. Pomiędzy „wyrzutami kolorów” publiczność bawiła się przy dźwiękach muzyki. Była m.in. makarena i kaczuszki. Niestety nadciągnęły ciemne, szare chmury i większość uczestników „uciekła” przed wiatrem i deszczem. Do końca pozostała grupa młodzieży, której opady nie przeszkadzały w zabawie. Na finał zaświeciło słońce i znów zrobiło się kolorowo, bo na niebie pojawiła się tęcza.

W niedzielę (17.07) w ramach Sportowych Weekendów w Dolince odbył się II Turniej Siatkówki. W zawodach wzięło udział 6 drużyn: Lets play z Sosnowca i 5 drużyn z Olkusza, tj. Bolesław,  Pogoń B., Skasowani, Koledzy oraz Chłopaki z Kentatky.  W pierwszej fazie turnieju zespoły podzielono na 2 trzydrużynowe grupy. Następnie zwycięzcy grup grali w finale, a zespoły z drugich miejsc walczyły o 3 miejsce. Na podium stanęli:

1m. Lets play z Sosnowca

2m. Koledzy z Olkusza

3m. Bolesław z Olkusza

Organizatorami turnieju byli Zarząd Osiedla Młodych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia pan Tomasz Musiałek.

Dla osób odpoczywających na basenie, w ramach „Wakacji z MOSiR`em”, przygotowaliśmy gry i zabawy sportowe. Dzieci bawiły się w zbieranie grzybków, kolorowe układanki i rzuty do celu. Przypominamy, że w każdą środę od godz. 11.00 odpoczywających na basenie zapraszamy na „niezaWODNE animacje”.

Do zobaczenia, czekamy na Was!