CHARYTATYWNY EVENT SPORTOWY NA RZECZ OSÓB Z DYSFUNKCJAMI

Osoby z dysfunkcjami na podium podczas Sportowego Eventu w Olkuszu

2 października na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Olkuszu odbył się Charytatywny Event Sportowy na rzecz osób z dysfunkcjami. W wydarzeniu wzięło udział aż 700 osób! Uczestnicy mogli przebiec na bieżni jedno okrążenie (400 m) lub pokonać jedną pętlę asfaltową (1000 m) maszerując z kijkami, jadąc na rowerze, rolkach, deskorolce itp. W nagrodę patron generalny, czyli Marlibo Medica przekazał na konto fundacji osób z dysfunkcją 20,00 zł za każde okrążenie bieżni i 30,00 zł za pokonanie pętli asfaltowej. Każdemu uczestnikowi eventu zaliczano tylko jedno okrążenie bieżni lub pętli asfaltowej. W tak prosty sposób wielu olkuszan pomogło potrzebującym. Na mecie czekały na każdego dodatkowe atrakcje: dyplom za udział w evencie oraz słodki i regenerujący poczęstunek. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie.

LKS „Kłos” w Olkuszu zorganizował w czasie trwania eventu zawody lekkoatletyczne dla osób z dysfunkcjami. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w biegu na 60 m, wyścigu na wózkach inwalidzkich (400 m) oraz pchnięciu kulą. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorem eventu był Ludowy Klub Sportowy „Kłos” w Olkuszu z Powiatowym Zrzeszeniem LZS w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszeniem Dobroczynnym Res Sacra Miser. Patronem generalnym było Centrum medyczno – rehabilitacyjne Marlibo Medica z Olkusza.