XIV Ogólnopolski Tydzień Kariery, Powiatowy Festiwal Zawodów

Uczestnicy Powiatowego Festiwalu Zawodów

17.10 (poniedziałek) Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu zorganizował w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR w Olkuszu Powiatowy Festiwal Zawodów pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”. Festiwal odbył się w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK). Celem spotkania było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną wszystkich typów szkół średnich powiatu olkuskiego oraz zaproszonych szkół wyższych. Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonali Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk, Wicestarosta Olkuski Pani Paulina Polak oraz Dyrektor PUP Olkusz Pan Piotr Polak. Po oficjalnej części na parkiecie olkuskiej hali wystąpili podopieczni Pana Rafała Lebiesta ze szkoły tańca Wena, którzy udowodnili swoim widowiskiem tanecznym, że sterem do kariery, może być pasja. Następnie w panelu dyskusyjnym uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom o ich ścieżkę kariery zawodowej.

Pierwszy punkt XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Olkuszu został zakończony. Podczas OTK PUP Olkusz zorganizował następujące wydarzenia: 18.10.2022 r. galę „Powiatowych Oskarków”, 19.10 turniej „Zawodowe koło fortuny”, a 20.10 mini poligon.

Więcej na Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu | Facebook

W tym roku od 17 do 23 października w całej Małopolsce odbędzie się ponad 290 wydarzeń, zorganizowanych przez prawie 60 instytucji i firm. organizatorzy OTK w Małopolsce, koncentrują się szczególnie na aspektach pracy w wybranych profesjach. Uczestnicy będą mogli poznać tajniki pracy w turbinach wiatrowych, dowiedzieć się jak zostać żołnierzem, architektem, zorientować się w pracy kucharza, sprzedawcy, ale także tatuatora czy kosmetologa. Miłośnicy nowych technologii zapoznają się z pracą testera oprogramowania lub administratora systemów informatycznych. Osoby zainteresowane prowadzeniem swojej firmy, skorzystają z warsztatów dotyczących budowania własnego biznesu czy z szybkiego kursu zarządzania firmą. Nie zabraknie także warsztatów radzenia sobie ze stresem czy dotyczących efektywnej komunikacji.

Więcej na Pociagdokariery.pl – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie | Facebook