RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE sezon 2022/2023

Uczestnicy Rodzinnych Rozgrywek Sportowych

23.10 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozpoczęła się kolejna 13 edycja „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych”. W pierwszej rundzie, która miała miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Wiejskiej 1a wzięło udział 16 drużyn, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, dzieci ze szkół podstawowych z klas 1-3 oraz z klas 4-6. Rodziny zmierzyły się w trzech konkurencjach: turnieju mini piłki nożnej, zabawach sprawnościowych na torze przeszkód oraz trójboju. W każdej konkurencji drużyny były punktowane oddzielnie, a o miejscu na podium decydowała suma wszystkich zdobytych punktów.

W turnieju mini piłki nożnej 6 rodzin z dziećmi z klas 1-3 zostało podzielonych na dwie grupy, w których grały każdy z każdym. Następnie zwycięzcy grup rozegrali mecz o pierwsze miejsce, drużyny z drugich miejsc walczyły o trzecie miejsce. Zwyciężyła rodzina Janka Jedynaka. Dzieci starsze rozegrały swój turniej, grając systemem „każdy z każdym” i zwyciężyła rodzina Jakuba Jedynaka. Przedszkolaki, zamiast grać na 2 bramki, startowały w piłkarskim slalomie zakończonym strzałem na bramkę. Najszybszy był Piotr Rejnowicz, któremu również towarzyszyła mama.

W drugiej konkurencji – sprawnościowym torze przeszkód najszybsi byli w kategorii przedszkolaków – Wojtuś Kardas, dzieci młodszych Zofia Rejnowicz i dzieci starszych Maja Kardas.

Przenoszenie piłeczek ping-pongowych, skoki z miejsca i rzuty bulami do celu to konkurencje składające się na trójbój. W kategorii przedszkolaków w trójboju wygrał Piotr Rejnowicz. Wśród młodszych dzieci najlepsza okazała się Zofia Rejnowicz a w kategorii starszych dzieci zwyciężył Jakub Jedynak.

Pełna klasyfikacja po pierwszej rundzie

Najlepsze rodziny z każdej kategorii otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe gadżety. Fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Na kolejne spotkanie, zapraszamy w lutym lub marcu 2023 r., też do Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu.